Menu
Úvod  ›   › 

Jak koupit správnou náplň do tiskárny?

Tisknout doma nebo v práci není v současné době nic zvláštního. Navíc ceny tiskáren neustále klesají a tak má v podstatě každý možnost pořídit si tu svou. Aby nám tiskla přesně tak, jak sami potřebujeme, je třeba také správná náplň. A jak vybrat tu pravou?

Nejprve se zaměříme na cenu. My doporučujeme kupovat levné náplně do tiskáren, jelikož právě díky tomu můžete minimalizovat náklady na samotný tisk. Ušetřit lze i několik desítek procent, což se hodí hlavně u firemního tisku, kde se toho za den vytiskne opravdu velké množství.

Roli hraje také typ vaší tiskárny

Pokud je něco, na co byste při výběru také neměli zapomínat, potom je to rozhodně typ vaší tiskárny. Zde musíme říci, že roli hraje především několik konkrétních faktorů, a to:

  • Výrobce tiskárny
  • Série tiskárny
  • Přesný model tiskárny

Důvodem, proč musíte právě tyto informace zjistit, je samozřejmě to, že s tím souvisí i výběr správné náplně. Jedině tak máme jistotu, že bude kompatibilní. Na trhu je několik stovek možností a my máme v nabídce i toner Q2612A, který dnes patří mezi jeden z nejvyhledávanějších, jaký jenom existuje. Je určený do laserových tiskáren značky HP, které jsou na našem trhu jedny z nejrozšířenějších. Vy byste se při svém výběru samozřejmě měli zaměřit na váš konkrétní typ tiskárny, kterou doma máte.

Originální, nebo kompatibilní?

To je poměrně častá otázka, kterou si při výběru konkrétního řešení pokládáme. Rozdíl je především v tom, kdo danou náplň vyrábí. Pokud hledáme třeba levný toner CE295A, je dobré jít cestou alternativy, jelikož ty mají oproti originálu výrazně nižší ceny. A to i o několik desítek procent. Kvalita tisku je přitom srovnatelná a s ohledem na kompatibilitu by také neměl být jakýkoliv problém. Ne vždy to ale může platit, zvláště u nových tiskáren. Proto je dobré dát i na doporučení skutečných odborníků na našem trhu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články