Menu
Úvod  › 

Která plemena psů jsou do bytu nejvhodnější?

Přemýšlíte nad pořízením pejska? Bydlíte v bytě a setkáváte se s nesouhlasnými názory okolí, že psi do bytu zkrátka nepatří? To ale vůbec není pravda! Stačí si jen mezi různorodými plemeny psů vybrat takového čtyřnohého kamaráda, kterému s vámi bude dobře i v bytě bez zahrady! Při výběru plemena je potřeba zohlednit jeho velikost a aktivitu ? jedině tak budete spokojení jak vy, tak i váš chlupatý mazel. Nevíte-li si rady, která plemena psů jsou dobytu nejvhodnější, pak si nechte poradit následujícími řádky!

Která plemena psů jsou do bytu nejvhodnější - vyberte si!

Pohráváte-li si s otázkou, která plemena psů jsou do bytu nejvhodnější, pak právě pro vás máme hned několik tipů. Všechna jsou vhodná pro začínající pejskaře, kteří touží po společnosti věrného psího kamaráda, ale ještě nemají tolik zkušeností.

1.Yorkšírský teriér

Yorkšírský teriér - přezdívaný zkráceně jorkšírek - je pejsek bezproblémový a vhodný i do rodin s dětmi. Ačkoli jsou trochu nedůvěřivý, svým pánům jsou bezmezně věrní. V dospělosti dosahují maximální výšky 23 centimetrů. Na nové pány si zvykají velmi rychle, jsou učenliví a inteligentní.

2.Bišonek

Jestliže pro sebe hledáte inteligentní a učenlivé plemeno pejska, pak si vyberte bišonka. Nejenže miluje společnost, ale nevadí mu ani děti nebo ostatní zvířata. Na pohled jsou velmi roztomilí, jejich kudrnatá srst je ale náročná ne péči a vyžaduje každodenní česání, pravidelné zastřihování a samozřejmě i koupání.

3.Mops

Hledáte pejska, který se s vámi bude mazlit až do unavení? Pak je mops vaše sázka na jistotu! Mopsi nepotřebují skoro žádný výcvik a nejvděčnější vám budou, pokud je zahrnete láskou, dáte jim dobrou stravu a najdete si čas na procházky. Pozor ale na jejich fixaci na majitele, pro kterou se nedoporučuje nechávat je příliš dlouho o samotě.

4.Čivava

Čivavy jsou maličké, roztomilé a do bytu naprosto ideální. V dospělosti dosahují maximální výšky 23 centimetrů a váží maximálně 3 kilogramy. Krátkosrstá čivava není náročná na péči o srst, pořídíte-li si čivavu dlouhosrstou, pak počítejte s nutností pravidelného vyčesávání. Nedoporučují se k dětem do 3 let věku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články