Menu
Úvod  › 

Jak být úspěšný v roce 2018

Měli jste rozhovor sami se sebou a řekli si, že je načase ve svém životě něco změnit? Je načase začít být úspěšný a změnit svůj život k lepšímu? Pak nezbývá než vám pogratulovat a držet pěsti. Ještě možná přihodit i pár drobných rad, které se vám mohou hodit.

Co je to vůbec úspěch?

Předně je důležité udělat si pořádek ve své hlavě o tom, jak si takový úspěch představujete? Zatímco někdo si pod pojmem "být úspěšný" představuje velkou vilu, luxusní automobil, jachtu, velké číslo na bankovním kontě, druhém může stačit to, že si obstará malý byt, který mu bude říkat pane. Každý člověk je jiný a má jiné potřeby i představy. Úspěch dokonce je vychovat z malého dítěte dospělého a slušného člověka. Tudíž abychom mohli být "úspěšnými", musíme si nejdřív definovat, co úspěch pro nás konkrétně znamená.

Zdroj: Jak být úspěšný v roce 2018

Myšlení

Nebudeme si nic nalhávat, ať je to jak chce, většina lidí touží mít dostatek peněz. Šance, že se z vás stane miliardář, je sice nulová, ale určitě to nevzdávejte. A proč? Protože myšlení každého úspěšného člověka (úspěšného ve velkém) se diametrálně liší od uvažování běžného smrtelníka. Kopírování tohoto chování vám sice šance zvýšit mohou, ale jistota to není. Co tedy tito lidé dělají jinak?

Mají trpělivost - úspěšný člověk má mnohem více trpělivosti, než běžný člověk. Úspěšným se člověk totiž nestane přes noc. Pokud se někomu nepovede jeho cíl/úkol/sen splnit, většinou to vzdá. Úspěšný člověk padá a vstává, zkouší to znovu a jinak.

Řešení problémů - normálně člověk před problémy utíká. Úspěšný člověk se jimi prodírá a považuje je za "posilovnu".

Spánek - je to návyk, který se nevyplácí podcenit. Ne, že by tito lidé nespali a každý úspěšný člověk musel probdít noc a brzy vstávat. Nicméně vyspáváním do dopoledních hodin vás k úspěchu nepřivede. Chcete-li: Komu se nelení, tomu se množí čísla na účtu.

Skromnost - většina lidí si představuje úspěšného člověka, jak jsme již psali v drahém obleku, automobilu, s drinkem v ruce u vlastního bazénu. Samozřejmě pokud má obchodní jednání, pak se ohákne. Pokud relaxuje, proč by si nedal drink. A proč jezdit v nebezpečném autě, když si může koupit kvalitu a bezpečí. Ale úspěšný člověk rozhodně není ten, který zdědil majetek po rodičích a dává to všem znát tím, jak se chová, obléká, prezentuje. Úspěšný člověk neutrácí zbytečně za nesmysly, aby se ukázal, jaký je geroj.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články