Menu
Úvod  › 

Co nesmí chybět v každé pořádné dílně?

Stále více mužů miluje kutilství. Tu možnost si nějaký výrobek nejenom sami vyrobit, ale také si nějaký sami opravit. Nejčastěji pracují se dřevem nebo kovem. A od toho se odvíjí také vybavení jejich dílny. Co v ní nesmí chybět?

Nutností je základní vybavení

Je jedno, zda je dílna součástí garáže, je samostatnou kůlnou na zahradě, nebo se jedná o pronajatý prostor. Vždy je nutností takzvané základní vybavení, bez kterého nelze v podstatě žádnou práci vykonávat. Prioritou by běl být:

Zdroj: Nářadí

Ponk a svěrák

Sady nezbytného nářadí

Pily, brusky, vrtačky a šroubováky

Toto je základ pro cela běžné kutilské práce. Kdo to ale myslí vážně, ten by ml dílnu vybavit i polo-profesionálním zařízením, které má výhodu v tom, že dokáže práci výrazně usnadnit.

Nezapomínejte na elektřinu

Sice se zdá, že je to něco zcela samozřejmého, ale ne vždy je to pravda. Pamatujte na to, že několik zapnutých strojů může mít celkem velký odběr, který je a bude spojený s tím, že může vyhazovat pojistky. A tomu je nutné se přizpůsobit. A to buď tak, že se rozvody ve vaší dílně upraví, nebo tak, že můžete koupit elektrocentrálu, která bude svým výkonem plně dostačovat. Jedná se sice o jednodušší řešení, ale nutno připomenout nákladnější provoz. Pokud však pro ni máte i jiné využití, může se jevit jako celkem dobrá volba, jak problém vyřešit.

Ochranné pomůcky jsou nutností

Zatímco v běžné práci je na ně dbáno, v kutilských dílnách nikoliv. A to je chyba, zvlášť s přihlédnutím k tomu, co se může stát. Třeba taková hoblovka s protahem pro kutily. Stačí chvíle nepozornosti a zranění je tady. Proto je třeba myslet vždy na ochranu zdraví. Základem je použití brýlí pro ochranu zraku, stejně jako rukavic. Nezapomínejte ale ani na kvalitní oblečení, stejně jako například na pevnou obuv. I to může eliminovat problém spojený s případným úrazem, který může nastat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články