Menu
Úvod  › 

Sporty, které lze provozovat v každém věku

Fyzická aktivita je pro naše zdraví důležitá, a zatímco pro někoho hraje neodmyslitelnou součást jeho života, pro jiného jde spíše o rekreační záležitost. Zlé jazyky tvrdí, že sportovat můžete jen do určitého věku, ovšem existují sporty, kterým se můžete věnovat v každém věku ? a právě na ty se v dnešním článku společně podíváme.

Sporty, pro které věk není překážkou!

Sportovat můžete tehdy, kdy se na to cítíte. Samozřejmě - je logické, že ve dvaceti letech si můžete mezi sporty více vybírat nežli v padesáti, ovšem i tak vaší fyzické aktivitě nic nestojí v cestě. Člověk je přece tak starý, na kolik se cítí a jestliže se dědeček v letech rozhodne běhat po parku a babička si k šedesátinám koupí nové jízdní kolo - pak musíme říci: proč ne!

Cyklistika

Jízda na kole se nezapomíná a věnovat se jí můžete v jakémkoli věku. Cyklistika se pyšní celou řadou předností: nezatěžuje klouby jako jiné sporty, sami si určujete trasu a tempo vaší jízdy, nenásilnou formou zlepšuje kondici a věnovat se jí můžete i tehdy, kdy máte nadváhu. Jestliže hledáte vhodný sport pro všechny věkové kategorie, pak je jízda na kole naprosto ideální. Nepotřebujete ani drahé vybavení - na projížďku si můžete vyrazit na svém klasickém kole. Stačí si jen vybrat vhodnou trasu a šlápnout do pedálů!

Plavání

Plavání rovněž patří mezi sporty vhodné pro každou věkovou kategorii a to jak pro muže, tak i pro ženy. I v tomto případě si totiž můžete dle vlastního uvážení regulovat tempo a frekvenci plavání. Navíc voda nadnese vaši váhu a vy si tak během plavání nebudete namáhat klouby, jako by tomu bylo u jiných sportů. I plavání má své výhody, mezi které například patří cenová nenáročnost či možnost plavat jak v přírodních koupalištích, tak i veřejných bazénech. Tak co myslíte - troufnete si na kraul, nebo budete plavat na prsíčka?

Běh

Do třetice všeho dobrého zařadíme mezi sporty vhodné pro všechny věkové kategorie i běh. Běhat se dá v každém věku a lidé v letech, které můžete při pěkném počasí potkat s keckami na nohou v parku, jsou toho jasným důkazem. Jestliže se na běhání cítíte, pak si nazujte vhodnou obuv, do které doporučujeme investovat kvůli došlapům a možným následkům pro vaše kolena a klouby, a vyrazte do terénu. Stejně jako ve výše zmíněných sportech si sami můžete určit jak trasu pro váš běh, tak i jeho rychlost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články