Menu
Úvod  › 

Jak se donutit se svým tělem něco dělat?!

Samozřejmě budeš potřebovat motivaci. Jak takovou motivaci získat a udržet si ji? To se dozvíš v tomto článku.

Nejsi se svým tělem spokojený a hodláš to konečně změnit? Jenže se bojíš, že ani permanentka do posilovny nepomůže k tomu, abys tam vydržel chodit déle než dva týdny? Jo, to je dost možné. Spousta lidí si dávají předsevzetí a poté jej nedodrží, tak to v životě občas chodí.

Sestavila jsem ti seznam tvé motivace, který ti pomůže na cestě za tvou vysněnou postavou.

Nebuď v tom sám! Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne. Pozvi k boji s nadbytečnými kily kamaráda. Navzájem se budete podporovat, uděláte si z toho třeba zábavu, navzájem se pohlídáte a navíc tě dost často dokope k pohybu, když se ti nebude chtít.

Pozvi si na to odborníka! Jestliže si můžeš dovolit si připlatit, rozhodně si najmi trenéra či výživového poradce. Poradí ti co a jak. Nebudeš dělat nic špatnou cestou a tím pádem nebudeš hazardovat se svým zdravím. Spousta z nás to nedělá dobře a poté nevidí výsledky... ty můžeš být výjimka.

Najdi si pravidelný sport! Jak už jsem zmiňovala, pomoct ti může permanentka do fitka. Dalším pomocníkem bude nějaký druh sportu, který se opakuje minimálně 2 krát týdně. Vždycky si chtěl hrát florbal? Začni nyní. Hlavně aby tě to bavilo!

Vytvoř si plán! Aby si dokázal svou cílevědomost, budeš potřebovat mít vše pečlivě naplánovaný. Sepiš si do diáře své cíle - ty ale musí být reálné (tudíž splnitelné), abys nebyl neustále frustrovaný. Dále postupuj den po dni a plánuj si aktivity. Aktivně hýbat by ses měl 6krát týdně aspoň 1hodinu. Samozřejmě výjimkou je špatný zdravotní stav (při nemoci si organismus potřebuje odpočinout, tak to nepřeháněj).

Vyfoť se! Internet je plný fotek "před" a "po". Chceš vidět progres na vlastní oči? Foť. Stáhnout do mobilu si můžeš také fotku vypracovaného těla, jaké bys chtěl taky. Kdykoliv to budeš chtít vzdát, podíváš se do mobilu a to tě nabije energií pokračovat! Dej sbohem všem výmluvám. Nemůžeš jít běhat, protože je venku zima? Pořiď si funkční sportovní oblečení. Nemůžeš do posilovny, protože nemáš peníze? Nevadí, cvičit se dá i doma pomocí videí na internetu. Vše je jen v tvé hlavě, vše záleží na tobě. Tak to nevzdávej a bojuj, chlape!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu