Menu
Úvod  › 

Jak může jídlo NE/prospět vaší pleti? Aneb které potraviny škodí pokožce?

Používáte krémy určené přesně pro váš typ pokožky, pleťové masky, séra, dbáte na dostatek spánku, a přesto nejste spokojené se svou pletí? To vše totiž nemusí stačit, pokud konzumujete nesprávné potraviny. Některá jídla a nápoje mohou mít negativní dopad na vzhled vaší pleti a díky tomu vám klidně přidají i nějaká ty léta navíc.

Myslíte si, že jíte správně, ale vaše pleť je pořád jakoby unavená, povadlá, bez jasu, objevují se vrásky a často i různé pupínky? Možná svou snahu v cestě za krásnou pletí sabotujete nesprávnými potravinami či nápoji. Na co přesně si dát pozor vám prozradíme právě v dnešním článku.

Zdroj:Plet

Džusy

Džusy, které nejsou 100 % - tedy čistě ovocné šťávy obsahují řadu chemických látek, ty rozhodně pokožce neprospívají, spíš naopak. V takovém džudu nenajdete vitamíny ani vlákninu. Buď se zaměřte na opravdu kvalitní džusy nebo si ovoce a zeleninu odšťavňujte doma.

Mléko

Překvapuje vás, že pití mléka neprospívá pokožce? Věřte, je to tak! Mléko může obsahovat antibiotika a hormony, které přispívají tak akorát k tvorbě akné. Když už, tak mléko v bio kvalitě nebo přímo od chovatelů. Ideálně, když se však naučíte pít mléko rostlinné.

Sůl

Přemíra soli způsobuje vysoký krevní tlak, jenž oslabuje kůži a snižuje tvorbu kolagenu. To vede k tvorbě vrásek především v tenkých oblastech obličeje (okolí očí a rtů). Až si budete opět pochutnávat na přesolených chipsech, solených oříšcích a jiných slaných jídlech, vzpomeňte si na to.

Cukr

Rafinovaný bílý cukr nemá na svědomí jen tloušťku, ale i problémy s pletí. Hodně cukru v těle ovlivňuje negativně krevní cévy, což urychluje proces stárnutí pokožky. Naučte se používat zdravější alternativy slazení a rozhodně se sladkým brzděte. Raději se naučte jíst čerstvé a šťavnaté ovoce.

Co dalšího nesvědčí pokožce?

  • Pikantní pokrmy
  • Uzeniny
  • Přemíra kávy
  • Kouření
  • Alkohol
  • Sycené limonády
  • Červené maso konzumované více než 1x týdně
  • Nasycené tuky

 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť