Menu
Úvod  › 

Nejčastější intimní ženské problémy, jejich příčiny a řešení

Intimní problémy řeší tu a tam každá žena. Nejde o nic příjemného, ale podceňovat situaci se nevyplácí. Dnes se společně podíváme na nejčastější intimní ženské problémy, co je může způsobovat a jak danou situaci řešit.

Vaginální mykóza

Vaginální mykózu způsobují houbovité organismy. Projevuje se pálením, řezáním, svěděním, zarudnutím, otokem a rovněž sekretem, který připomíná tvaroh. Důvodů, proč žena onemocnění existuje nespočet. Může to být způsobeno po léčbě ATB, přemírou konzumace sladkého, koupání ve veřejném bazénu, snížená imunita, nový sexuální partner - prakticky vždy dojde k narušení vaginální rovnováhy. V prodeji jsou i volně dostupné medikamenty, ale ty většinou nezabírají a je nutná návštěva gynekologa, který podle kultivace určí druh kvasinky, která potíže způsobuje a vhodnou léčbu.

Zdroj:Intimní problémy

Vaginální suchost

Vaginální suchost potrápí většinou ženy v období menopauzy, ale ani mladým ženám se tento problém nemusí vyhnout. Způsobit ji mohou různé léky (na alergii, depresi) apod. Rovněž užívání inzulínu, dlouhodobé užívání antikoncepce, úzkostný stav, stres, vyčerpanost, kouření, nadměrné požívání alkoholu a další. Jedním z úkolů estrogenu produkovaného ženským tělem je regulace vlhkosti sliznice. Je-li jeho produkce něčím negativně ovlivněná, klesá i vaginální vlhkost. Problém pomohou vyřešit čípky, gely, lubrikanty. Nicméně je potřeba řešit i příčinu. S tím pomůže lékař.

Inkotinence - únik moči

Samovolný únik moči není nic příjemného. Tento problém nutí ženu neustále nosit vložky. I když je pravdou, že tímto problém trpí často ženy v menopauze, nemusí tomu tak být pokaždé. Příčinou může být fyzické, ale i psychické onemocnění. Na základě dalších faktorů, jako je například frekvence a množství uniklé moči se stanoví i léčba. V lepším případě stačí cvičení a posilování pánevního dna, dále pak elektrostimulace v kombinaci se cvičením, v horším případě se to pak řeší vhodnými léky nebo operací.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Ženy