Menu
Úvod  ›   › 

Co pomáhá na bolest hlavy?!

Migrény nejsou vůbec příjemná záležitost. Přijdou a člověk ani neví proč. Někdy vznikají ze změny počasí, jindy jen z pouhého naštvaní nebo z toho, že se špatně vyspíš. Každopádně bolest hlavy je tu, tak co s ní?

Znáš ten pocit, kdy by sis nejradši hlavu omlátila o zeď a pak sis ji utrhla? Jo, to já dobře znám. Mám dojem, že mi snad nic na světě nemůže pomoct a tak šílím a šílím. Za dobu, co trpím na bolesti hlavy, jsem přišla na pár fíglů, které mi zabírají. Samozřejmě nemusí zabírat všem, ale za zkoušku nic nedáš.

Otevři okno! Možná je důvodem tvé bolesti to, že jsi již dlouho zavřená v jedné místnosti a pracuješ/přemýšlíš. Vevnitř je vydýcháno a dusno. Otevři si okno, aby ses mohla pořádně nadechnout.

Zajdi si na procházku! Pokud máš čas a jsi toho schopna, tak místo pouhého otevření okna, zajdi na procházku (pokud máš psa, tak máš výhodu - bude chtít jít rád s tebou). Čerstvý vzduch ti udělá dobře, pěkně se projdeš a na bolest hlavy na chvíli zapomeneš!

Zchlaď se! Pokud si dlouho přemýšlela a teď tě bolí hlava, zřejmě celá hoříš! Dej si sprchu, která tě zchladí. Nejlépe bude, pokud si i umyješ vlasy. Další méně náročnou možností je, že si namočíš kapesník do studené vody a položíš si jej na čelo. Stejně můžeš použít různé chladící polštářky. Nebo si udělej zábal, masku na obličej a polož si na sebe i okurky (tak jak to ženy dělají při zkrášlovacích procedurách)!

Udělej si pohodlí! Vypni veškeré moderní technologie. Ztlum si zvuk na telefonu. Zavři se v pokoji, zhasni si (tma ti udělá dobře), zavři oči a lež. Někdy nás bolí hlava, protože nás bolí oči. Oči dost často namáháme, když dlouho čučíme do počítače. Vypij dostatek vody! Nalij do sebe tolik vody, kolik půjde. Hlava může bolet z nedostatku tekutin. Mně osobně pomáhá také nějaká vitamínová bomba nebo něco sladkého na nervy a na energii.

Vezmi si prostě prášek! Někteří nejsou zrovna příznivci chemie, ani já nejsem. Ale když už je skutečně nejhůř, prášek si vezmu. Když vím, že už to zašlo daleko, potřebuji spát anebo si nemůžu dovolit nefungovat. Není však dobré brát prášky často, protože by sis na ně zvykla a tolik by ti nepůsobily. Pokud máš nějaké osobní tipy na bolehlava, které na tebe fungují, napiš je do komentářů!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Bolení hlavy