Menu
Úvod  › 

Jak si systematicky protřídit šatník?!

Pravděpodobně bys tento titulek u článku čekal spíše v dívčí sexy, JENŽE i muži mají plnou skříň věcí, které už dávno nenosí a akorát zabírají místo!

Poradím ti, jak systematicky protřídit tvé oblečení, abys měl doma dostatek místa a oblečení, které skutečně nosíš!

1) Vyházej všechno oblečení ze skříně!Já vím, já vím... kdo to pak má zpátky skládat? Ale udělat se to musí. Tak začni s čistým štítem.

2) Roztřiď si oblečení na 3hromádky:

  • Oblečení, které nosíš - zde si naskládáš hadry, které běžně dennodenně nosíš. Víš, že ti sedí, protože si je na sobě měl nedávno. Není co řešit.
  • Oblečení, u kterého si nejsi jistý, jestli ti sedí a jestli se ti líbí.
  • Oblečení, které je na první pohled staré a ošuňtělé.

3) Pokračuj zkoušením!

První hromádku můžeš uložit zpátky do skříně. Třetí hromádku naopak dej do nějakých tašek a poté to oblečení odneseš do speciálního kontejneru (třeba se ještě někomu bude hodit).

Zaměříš se nyní na druhou hromadu. Začni si jednotlivé kousky zkoušet. Ty, které ti budou viditelně malé, dej na hromadu - můžeš oblečení nabídnout v rodině nebo v druhém případě také vyhodit do kontejneru na oblečení.A pak tu zůstává pár kousků oblečení, které ti sedí a je stále hezké, JENŽE ho nenosíš. Rozmysli se dobře, jestli konečně budeš tohle oblečení (nezapomeň, že stálo nějaké ty peníze) nosit nebo by ti jen zabíralo místo ve skříni. Když se rozhodneš to s nimi zkusit a dat jim druhou šanci, tak to neodkládej. Dej si to na viditelné místo a hned další den otestuj, jestli se v tom cítíš dobře. Pohodlí je totiž nejdůležitější! I když to vypadá děsivě, není to žádná věda. Přizvi si na to kamarádku a ta ti jistě poradí, co a jak.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články