Menu
Úvod  › 

Co darovat prarodičům pod stromečkem?

Prarodičům se dost často vymýšlejí dárky těžce. Nevíme, co jim udělá radost, co je potěší, co se jim líbí. Babička by ráda něco pěkného a užitečného, no a dědeček ten sám neví, co by chtěl.

Připravila jsem si pro tebe pár tipů, kterými se můžeš inspirovat. Samozřejmě tvé prarodiče neznám, proto nemůžu vyčíst jejich touhy, ale jsem si jistá, že ty jistě něco vymyslíš.

a) Hezké drobnosti: Babičky většinou nepotřebují nic drahého a velikého, aby měly radost. Potěší je jen drobnost, podle které uvidí, že si na ně vnoučata a děti vzpomněly. Můžeš ji pořídit kytičku v zdobeném květináči, dále nějakou dekoraci do bytu, svíčky, obrázek nebo keramického panáčka (třeba ho i samo vyrobí nějaké vnouče).

b) Něco do koupelny: Udělat jim můžeš balíček plný potřebných věcí. Košík bude zahrnovat sprchový gel, šampon, mýdlo, tělové mléko, nějaké ty krémy na tělo, obličej i ruce. Přihodit můžeš také voňavku a deodorant. Do koupelny se také vždy hodí set ručníků nebo župan.

c) Co má rád(a): Rád(a) čte? Pořiď ji/jemu knížky (klidně knihu receptů). Rád(a) poslouchá hudbu? Pořiď ji/jemu gramofonové desky, kazety nebo CD (podle toho jaký přehrávač používá).

d) Pomůcky do kuchyně: Babičky se neurazí, ale nadchne je něco užitečného, co jim pomůže. Víš, že ráda peče? Existují roboty a jiné technologie, které jí s tím pomohou. Dědečka jistě potěší skleničky na panáky s nahými slečnami a flaška slivovice.

e) Elektronika: Nebojí se tví prarodiče nových technologií? Pořiďte jim modernější telefony, přehrávač, chytrou televizi, počítač... Cokoliv víš, že potřebují, ale sami nevědí, co a jak si koupit.

f) Kalendář (popřípadě diáře): Ty shání na konci roku každý!

g) Lístky na nějakou událost: Můžeš prarodičům zarezervovat lístky na koncert, operu, do divadla či cokoliv dalšího tě napadne.

h) Poukázky: Nic nepokazíš, pokud prarodičům zaplatíš nějaký výlet, pobyt či proceduru. Vypadá to v obálce luxusně a oni si aspoň na chvíli odpočinou, aby je stáří neskolilo.

i) Výrobky s fotkami: Prarodiče se rádi koukají na své potomky. Milují fotky, a proto je potěší cokoliv, co se bude týkat takto rodiny. Nechej jim potisknout vaší fotkou polštáře, hrníčky, trička, kalendáře, puzzle nebo jim vytvoř knihu plnou fotek a vzpomínek, kde přidáš vlastní popisky. Pokud je někdo z rodiny kreativní a zručný, může vytvořit koláž z fotek a poté výtvor zarámujete. Postačí se porozhlédnout v jejich domácnosti. Jaké barvy mají rádi? Sbírají něco? Co potřebují, co jim chybí? Co mají rádi? Nic není tak těžké, jak se na první pohled zdá.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vánoční radosti