Menu
Úvod  ›   › 

5 tipů, jak zmírnit pocení

Pocení představuje nejen estetický, ale mnohdy i zdravotní problém. Proto se nevyplácí nadměrné pocení brát na lehkou váhu. Víte-li, že je u vás vše po zdravotní stránce v pořádku, pak pocení především v horkých letních měsících představuje jen zmiňovaný estetický a kosmetický problém. Patrně nikdo netouží mít v podpaží nevzhledné koláče. Přinášíme vám rady a tipy, jak pocení zmírnit a předejít tak trapasům.

Prostřednictvím potu se lidské tělo detoxikuje a ochlazuje. Zašpuntovat jej antiperspiranty z drogérie by nebylo patrně nejlepší řešení, co se zdraví týče. Nicméně nikdo netouží chodit propocený a páchnoucí. Co s tím vám prozradíme v dnešním článku.

Hlava v oblacích z pocení

Tipy proti potu

1. Jedlá soda

Jedlou sodu najdeme patrně v každé domácnosti a vy nebudete výjimkou. Mimo kuchyně se dá použít i při úklidu nebo v kosmetice. Stačí si nanést menší množství sody do podpaží a změnu brzy zaznamenáte.

2. Kokosový olej

Kokosový olej je rovněž výtečný nejen v gastronomii, ale i kosmetice. Pocení totiž nebrání, pouze neutralizuje nepříjemný zápach rozkládajícího se potu, samotný pot nepáchne, až teprve, když jej bakterie začnou rozkládat.

3. Alkohol

Nyní určitě nechceme, abyste si dali panáka. Ale jeden díl vodky smíchaný se dvěma díly vody vytvoří tekutinu, kterou můžete nosit v rozprašovači. Zmírní pocení a hlavně si poradí s nepříjemným odérem.

4. Citron

Výtečnou funkci přírodního deodorantu splní i obyčejný citron. Stačí si nakapat do dlaně trochu šťávy a vetřít po podpaží. Jednak to zmírňuje tmavé kruhy, které v podpaží vznikají, ale svěží, silné a živé citrusové vůně opravdu fungují.

5. Zinek

Dopřejte svému tělu dostatek zinku. Pokud ho má tělo málo, projevuje se to tím, že se pokožkou vylučuje více močoviny.

Rada na závěr

Máte-li před sebou důležitou schůzku a nechcete nic riskovat, nalepte si do podpaží náplasti proti pocení. Nemáte-li zrovna po ruce tyto náplasti, postačí tenoučká slipová vložka, kterou nalepíte do rubu košile přímo do podpaží. Potit se sice budete, ale nehrozí vám žádné koláče v podpaží.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nadměrné pocení