Menu
Úvod  › 

Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima?

Tmavé kruhy pod očima může mít mnoho příčin. Od nedostatku spánku, proflámovanou noc, ale i nedostatek tekutin, genetické dispozice, až po nějaké zdravotní neduhy. Nejčastější příčinou je však životní styl. Dlouhé večírky, špatný jídelníček, nedostatek vitamínu C, zinku a železa, vystavování očí přílišné zátěži a další. Každý si sám musí sáhnout do svého svědomí a dopátrat se příčiny. Jedná-li se pouze o krátkodobou záležitost (tedy dlouhý večírek, únava, alkohol), pak s tímto kosmetickým neduhem dokážeme poradit.

Rady a tipy, jak na tmavé kruhy pod očima

  • K osvědčeným trikům patří nechat vyluhované pytlíky s čajem v lednici, poté je přiložit na 10 minut na zavřené oči. Obsažené třísloviny sníží otok a pokožce se dostane dávka antioxidantů.
  • Jemná masáž očního okolí dokáže zlepšit cirkulaci krve. Za pomocí mandlového či arganového oleje lehce masírujte oční okolí. Výtečný je i kokosový, pokud vám na pokožce nevadí. Ne každý jej snese.
  • Salátová okurka nakrájená na kolečka pomůže rovněž vašim unaveným očím. Získají hydrataci, vitamíny a sníží se otok, včetně minimalizace tmavých kruhů. Pokožka v okolí očí je velmi tenká, proto otok souvisí zároveň s tmavými kruhy.
  • Gelová oční maska rovněž pomůže se zdravější barvou pleti a podpoří správnou cirkulaci krve
  • Speciální oční krémy mohou být rovněž vhodnými pomocníky s tmavými kruhy. Pokožce dodají potřebné živiny a pozitivně ovlivňují i tenké tkáně pod očima.
  • Jestliže spěcháte a potřebujete okamžitě zamaskovat tmavá místa, pak vsaďte na kvalitní korektor. Měl by mít lehkou krémovou texturu, aby se dobře roztíral.
  • Ráno vtaňte a první co udělejte je, že se vypijete sklenici vlažné vody. Za tmavými kruhy mnohdy stojí špatný pitný režim. I během dne nezapomínejte doplňovat tekutiny.
  • Změňte spánkovou pozici. Preferujete-li spánek na břiše či boku, pak byste měla vědět, že tyto polohy způsobují hromadění tekutin pod očima, což může být příčinou nevzhledných kruhů, kterých se chcete zbavit.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Líčení