Menu
Úvod  ›   › 

5 znaků šťastného vztahu

Mít šťastný vztah není otázkou štěstí či náhody. Je to jednak dáno tím, že se sejdou dva správní lidé, kteří jsou ochotni na svém vztahu pracovat. Asi se všichni shodneme na tom, že věrnost je základem každého dlouhodobého a spokojeného vztahu. Jenže ne každý má tuhle vlastnost v genech.

Říká se, že zamiluje-li se muž do krásy ženy, nebudou mu stačit všechny ženy světa, aby byl spokojený. Ovšem zamiluje-li se do její duše, bude pro něj tou jedinou. No nejspíš na tom něco bude. Kterých 5 znaků patří do každého šťastného vztahu?

Znaky šťastných vztahů

Důvěra

Bez důvěry není žádný vztah. Proto mnoho lidí žije v iluzích. Přesto, že mají po svém boku partnera, jsou jaksi vnitřně sami. Podezírat partnera, kde šel, co tam bude dělat, s kým šel - to je tak akorát kolotoč negativních pocitů, které přenáší i na druhého.

Optimismus

Základem spokojených vztahů a nejen mezi dvěma hrdličkami je optimismus. Patří to ke vztahům kolegiálním, přátelským, sousedským a všech dalších. Umět se dívat na věci střízlivě, nevidět vše pouze v černých barvách, nepřehrávat si v hlavě dramata. Lidé, jež umí i životní trable řešit s nadhledem a umí se smát hloupostem, mají šťastnější a spokojenější život.

Úcta a respekt

Slovíčka jako děkuji či prosím jsou základem slušnosti. Lidé mající šťastný a spokojený vztah neberou přítomnost druhého za jakousi samozřejmost, ale jako bonus. Tudíž pokud žena uvaří, muž poděkuje. Chce-li žena pověsit lustr, slušně o to požádá a pak i poděkuje. Chovat k sobě navzájem úctu a respekt je jedním ze znaků šťastných vztahů.

Komunikace

Komunikace je základním stavebním kamenem každého vztahu. Ať už mezi rodiči, sourozenci, spolužáky, kolegy, kamarády a samozřejmě i mezi partnery. Není pravdou, že se dva lidé mající spokojený vztah nemohou nikdy pohádat. Ale je důležité o tom umět hovořit a snažit se přijmout i názor toho druhého. K pochopení nám pomůže právě kvalitní komunikace.

Nesoutěživost

Bohužel mnohé páry jakoby mezi sebou měli tendenci soutěžit. Ukázat jeden druhému, jak je dobrý ne-li lepší. To mezi spokojenými a šťastnými partnery není. Úspěchy jednoho jsou i úspěchy druhého. Navzájem se motivují a podporují - rostou společně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vztah mezi ženou a mužem