Menu
Úvod  ›   › 

4 tipy jak na mastné vlasy

Mít vlasy jako modelky s prestižních časopisů je snem každé dívky a ženy. Stačí sychravé počasí nebo pořádný trénink v tělocvičně a parádní účes je tatam. Ať už máme mastící se vlasy dány geneticky nebo špatnou péči, přinášíme tipy, jak tento problém zvládnout s přehledem.

Nezáleží na tom, zda máte vlasy suché nebo pravidelně se mastící. Proti nechtěnému a občasnému zamaštění vlasů není imunní žádná z nás. Je dobré být vždy připravená.

Mastné vlasy

Jak na to:

Pudr

Chystáte-li se někam neplánovaně, ale velmi vám záleží na tom, jak vypadáte a nezbývá vám čas trávit dvě hodiny mytím a česáním vlasů, pak zkuste pudr. Pro světlé vlasy může jít o obyčejný dětský pudr, pro vlasy tmavé pudr na obličej. Ten dokáže vstřebat přebytečnou mastnotu. Vmasírujte jej do vlasové pokožky a pořádně vyčešte! Pudr vám nemusí zachránit jen neplánované rande či obchodní schůzku, ale také oddálit o den mytí vlasů.

Nemyjte si vlasy často

Paradox je, že čím více si vlasy myjete, tím více se mastí. Věřte či nevěřte, časté mytí vlasů zvyšuje produkci mazu, takže je možné, že pokud si vlasy drhnete dnes a denně, můžete si za maštění vlasů sami. Je-li to možné, omezte mytí vlasů, jak to jen půjde. Mezi mytím použijte například zmiňovaný pudr nebo suchý šampón. A máte-li trochu odvahy, zkuste vlasy mýt metodou No Poo (no shampoo). Mytí vlasů bez šampónů.

Kondicionér pouze do délek

Dalším trikem jak zmírnit maštění vlasů je buď nepoužívat kondicionér vůbec, nebo pouze do konečků vlasů. Mnoho žen lamentuje, že má suché a poničené konečky vlasů, ale u hlavy se mastí. Naneste kondicionér tedy pouze na poničené konce, aby se jim dostalo živin, ale vyhněte se pokožce hlavy.

Nesahejte si stále do vlasů

Snažte se nesahat stále na svůj účes a zajíždět prsty do vlasů. Často si ženy se svými vlasy pohrávají, prohrabují je. Ať už z nervozity či nudy. Snažte si tento zlozvyk uvědomit a přestat jej dělat. I to může být důvodem více se mastících vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy