Menu
Úvod  › 

Jak utajit poměr na pracovišti?

Zní to jako to největší klišé na světě, ale je to tak. Spustili jste se se svou kolegyní a teď je vaším úkolem číslo jedna utajit to, co nejdéle. Poradíme vám, na co si dát pozor a co rozhodně nedělat.

Když CNN udělalo výzkum ohledně kancelářských románků, výsledky předčily všechna očekávání. Víc než čtyřicet procent lidí (bez ohledu na rodinný stav) prožilo poměr na pracovišti, a ještě překvapivěji šestašedesát procent z nich nemělo potřebu tuto skutečnost tajit uvádí magazín Askmen.

Samozřejmě můžete patřit mezi ony šťastlivce, kteří nepovažují za nutné komukoli cokoli vysvětlovat a považují svůj sex na kancelářském stole za výhradně svou záležitost. Pokud jste ale ženatý, zadaný (nebo se některá z těchto charakteristik vztahuje k vaší partnerce), či vaše firma podobné hrátky nepodporuje, osvojte si účinnou krycí strategii.

Svádění na pracovišti

Neměňte své pracovní návyky

Nejlepším způsobem, jak utajit kancelářský románek, je zachování dosavadního pracovního režimu. Rozhodně nic neměňte. Lidé si vždy všimnou významných změn ve vaší rutině a okamžitě o vás začnou kolovat pracovní drby, takže se vyvarujte čehokoli neobvyklého. Zapomeňte na společné obědy s vaší novou láskou, zejména pokud jste na ně předtím nechodili. Pozor ale také na vzájemnému vyhýbání se, to má totiž stejný efekt, jako kdybyste vyvěsili červenou vlajku.

Pro úspěšné utajení kancelářského románku dodržujte stejný denní rozvrh, na jaký jste byli zvyklí předtím. Přicházejte a odcházejte ve stejnou dobu jako vždy, pokud jste předtím chodili obědvat do společné jídelny, neměňte je najednou za obědy v restauracích.

Nechte si to pro sebe

Možná máte nutkání svěřit se se svým zbrusu novým uragánem vášní spřízněnému kolegovi, ale raději si nechte zajít chuť. To je základní pravidlo úspěšného utajení romance mezi kolegy. A rozhodně nečekejte, že když kolegu zapřísaháte, aby si vaše pikantní tajemství nechal pro sebe, také se tak stane. Šeptanda už se postará, aby se to všichni dozvěděli v rekordně krátké době.

Pokud už se musíte chlubit, udělejte to před svými přáteli, kteří nemají s vaším zaměstnáním nic společného. A navíc si dávejte pozor, abyste udržovali mezi svými kamarády z práce a soukromého života dostatečný odstup.

Nenechávejte důkazy

Základním pravidlem při maskování pracovní aférky je absence důkazů. Pokud si za den vyměníte desítky pikantních mailů z firemních adres, koledujete si o průšvih. Nezapomeňte, že poštu odeslanou z firemního mailu vám může zaměstnavatel podle zákona číst a do vaší schránky má přístup téměř celé IT oddělení. Pokud si už chcete vyměňovat sladká vyznání, dělejte to ze soukromého mailu.

Pozor na firemní pařby

Skutečným problémem ve vaší aférce bude vánoční večírek a další firemní pařby. Alkohol a uvolněná atmosféra zlomí vaše zábrany a přítomnost kolegů se zase postará o drby. Možná se vám to dařilo několik měsíců úspěšně tajit mezi kancelářskými stoly, ale na firemních kolektivních akcích je to mnohem těžší. Vaši kolegové jsou mnohem vnímavější, než si myslíte. I když máte pocit, že si vašich vášnivých pohledů nikdo nevšimne, firemní drbny už je mají dávno dokonale zmapované.

Pracovní režim

Pokud chcete, líbejte se na požárním schodišti a souložte na firemních toaletách, ale nikdy nedopusťte, aby váš románek ovlivnil váš pracovní režim. V první řadě nezanedbávejte své pracovní povinnosti a neriskujte svou profesní pověst případně budoucnost. Jedinou změnou v pracovních návycích, kterou si můžete dovolit, je tvrdší práce, kterou budete kompenzovat čas strávený se svou milenkou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Starosti s prací