Menu
Úvod  ›   › 

7 překvapivých důvodů, proč vás bolí hlava

Že vás může bolet hlava, když dost nepijete, nebo když jste ve stresu, je známá věc. Následujících sedm důvodů byste si ale s bolestí hlavy nejspíš nespojili - a přesto ji mohou způsobit.

1. Kašlete.

Může se vám to jevit jako úplně nevinná záležitost, ale faktem je, že urputný kašel může skutečně zodpovídat za vaše bolesti hlavy. Tento typ bolestí hlavy se nejčastěji objevuje u mužů kolem čtyřicítky a je výsledkem rostoucího tlaku v cévách zásobující krví oblast hlavy. Bolest hlavy pocházející z urputného kašle je velmi intenzivní a trvá od několika sekund do třiceti minut.

2. Máte zácpu.

Zácpa je zdravotním problémem, který by skutečně jen málokdo spojoval s bolestí hlavy, ale opět zde existuje svouvislost mezi náhlým nárůstem nitrožilního tlaku. Zácpa se tak skutečně může stát spouštěčem vašich urputných bolestí hlavy. Pokud jí chcete předejít, užívejte vlákninu, jezte co nejvíc ovoce a zeleniny a důsledně dodržujte pitný režim.

3. Neděláte rozcvičku.

Náhlá bolest hlavy se může dostavit i po cvičení, před kterým vynecháte rozcvičku. Intenzivní cvičení, na které nemá tělo šanci se připravit, způsobí drasticky zvýšenou hladinu adrenalinu a tato výrazná hormonální změna se může stát spouštěčem vaší urputné bolesti hlavy. Neměli byste proto nikdy zapomínat na důkladné protažení a rozcvičku před samotným cvičením.

4. Byli jste příliš náruživí.

Dopřáli jste si sex, při kterém praskaly okenní tabulky? Potom máte možná dalšího viníka vaší bolesti hlavy. Odpovídá za to opět krátkodobý nárůst nitrožilního tlaku v cévách zásobující mozek, který vzniká v důsledku sexuálního vzrušení.

5. Vzali jste si Viagru.

Vedlejším důsledkem užívání Viagry mohou být bolesti hlavy. Tento prostředek totiž způsobuje rozšíření cév, které potom mají pozitivní vliv na schopnost ztopoření. Problém je v tom, že rozšířené nejsou jen cévy v okolí vašeho penisu, ale i všechny ostatní, takže se opět zvýší tlak ve vaší hlavě a budete pociťovat bolest.

6. Je sobota ráno.

Několik hodin, které strávíte navíc v posteli, se vám může jevit jako naprosto dokonalý způsob, jak strávit víkend. Jenže ve skutečnosti to bude mít úplně opačný efekt a způsobíte si tím bolesti hlavy. Viník je značně překvapivý, ale podle odborníků je za tím jakýsi kofeinový "absťák." Pokud je totiž vaše tělo navyklé, že každý den v sedm hodin ráno dostane svou kávu, a najednou po něm chcete, aby vydrželo do desíti, než se donutíte vstát. Na náhlý nedostatek kofeinu zareaguje bolestí hlavy.

7. Skončilo vám stresové období.

Stres samozřejmě není nic příjemného, ale má jednu nezanedbatelnou vlastnost: chrání vás před bolestí. Jakmile stres opadne a kortizol se odplaví, najednou jste mnohem vnímavější k bolesti a podle výzkumů se bolest hlavy nejčastěji objeví do šesti hodin po opadnutí stresu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Bolení hlavy