Menu
Úvod  › 

10 konverzačních témat na rande

Konečně jste našli odvahu požádat jí o schůzku a ona kupodivu souhlasila. O čem se s ní ale celou dobu bavit, aby si u vás neudělala poznámku: "zoufale nudný"?

10. Vyhýbejte se minulosti

Pokud se nehodláte definitivně znemožnit, zapomeňte na vyptávání se na její bývalé. Do té doby, než o tom začne mluvit ona sama, jsou pro vás tyto témata naprosté tabu. Ať už jí zranil, nebo k němu stále něco cítí, mluvení o něm spustí stavidla dokonalého průšvihu.

9. Sourozenci

Naprosto bezpečné téma představuje konverzace o jejích sourozencích (pokud tedy nebude oplzle slintat nad fotkou její sexy sestry). Na rodiče se jí raději neptejte; nikdy nemůžete vědět, jestli se obzvlášť hnusným způsobem nerozvedli, a nepřivoláte jí depresivní vzpomínky. Nicméně se sourozenci se obvykle pojí pozitivní emoce a navíc tak projevíte zájem o její rodinné zázemí.

8. Cestování

Chcete ji okouzlit a dát jí prostor? Zeptejte se jí na zajímavá místa, která navštívila, cestování, poslední dovolenou, nebo na to, kam by se chtěla v budoucnu podívat. Jednak jí tak dáte možnost pochlubit se, umožníte jí mluvit o jejích snech a navíc možná zjistíte, že máte společné cíle a zkušenosti.

7. Jídlo a pití

Sice jde o zoufale profláklé téma, ale pořád spolehlivě funguje. Když spolu sedíte v restauraci, je víc než přirozené, že se budete zajímat o to, jaké jídlo a pití má ráda. Navíc pokud zjistíte, že preferujete podobná jídla, máte o další konverzaci postaráno. Bonusem je skutečnost, že jde o naprosto bezpečné téma, ve kterém se nedá šlápnout vedle.

6. Vzdělání

Zajímejte se o to, jakou školu vystudovala, proč si vybrala zrovna tento obor, jak se jí ve škole líbilo, jací tam chodili lidé... Téma vzdělání je prakticky nevyčerpatelné a vystačíte s ním velmi dlouho. Plynule na něj můžete navázat a ohřát si i svoje historky ze školní minulosti.

5. Její práce

Na hovor o škole můžete elegantně navázat konverzací o jejím zaměstnání. Jde také o poměrně bezpečné téma, které jí umožní zanadávat si na šéfa, nebo se rozpovídat o tom, co jí v práci baví a zajímá.

4. Její přátelé

Zeptejte se jí na její přátele. I když je neznáte, každá žena s radostí odvykládá historky týkající se jejích kamarádek (zvlášť jedná-li se o zlomyslnosti, nebo o akce, které absolvovaly společně). Buďte gentleman a vyptávejte se na detaily, povzbuzujte jí ve vyprávění a pokuste se odhadnout, na kterých místech příběhu očekává váš smích.

3. Koníčky a volný čas

Jezdí na kolečkových bruslích, sbírá motýly, tančí, nebo vyšívá? Jak je na tom se sporty? Jakou hudbu poslouchá? Naprosto neutrální otázky, kterými dokážete svůj zájem a získáte materiál pro další rozvinutí hovoru.

2. Poslední víkend

Udělejte si představu, jak vypadá její každodenní život (a jak by vypadal váš, kdybyste s ní náhodou zůstal). Zeptejte se, jak trávila minulý víkend a co má v plánu víkend příští. Navíc v ní tak vzbudíte dojem, že byste v budoucnu chtěli strávit víkend s ní.

1. Dětská přání

Tímhle konverzačním tématem si u ní skutečně šplhnete. Každý člověk rád vzpomíná na to, čím chtěl jako dítě být, s jakými hračkami si rád hrál, jací byli jeho kamarádi, průšvihy a podobně. Sentimentální struna dětství se na rande vždy hodí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (3 hlasy)

Další články k tématu: Rande