Menu
Úvod  ›   › 

Tipy pro zrychlení růstu vlasů

Toužíte po dlouhé hřívě, ale máte pocit, že vám vlasy rostou příšerně pomalu? Nezoufejte. Přinášíme vám několik osvědčených tipů, kterými podpoříte a zrychlíte růst svých vlasů.

Vyřádil se na vás kadeřník a kdykoli se podíváte do zrcadla rvala byste si ten zbytek vlasů, který vám na hlavě zůstal? Nebo chcete mít co nejdřív snovou hřívu a nechcete se uchylovat k umělým vlasům? Ať už je vaše pohnutka pro dlouhé vlasy jakákoli, následující tipy magazínu Health vám pomohou zkrátit čas, než vlasy vyrostou.

Jak zrychlit růst vlasů?

  1. V první řadě byste měla znát sílu a stav svých vlasů. Každé vlasy jsou rozdílné a potřebujete znát ty svoje dřív, než začnete s nimi začnete něco dělat. Jsou vaše vlasy spíš suché nebo mastné? Máte roztřepené konečky, nebo se vám lámou? Nejlepší dobou pro vlasovou diagnózu je okamžik, kdy máte vlasy čisté a suché. Umyjte si vlasy a nechte je přirozeně uschnout bez použití jakýchkoli přípravků či fénu. Potom počkejte a na konci dne a prozkoumejte, jaký mají vaše vlasy povrch a výskyt případných poškození.
  2. Skoncujte se trápením vlasů nekvalitními přípravky a stylingem. Vaše vlasy jsou denně poškozovány vysoušením, natáčením, rovnáním či barvením. Podobné praktiky vlasy vysušují a jejich kvalita se potom zhoršuje. Pokud si nedokážete představit, že byste vyšla z domu bez uvedených úprav, pokuste se je vypustit například alespoň na dva dny v týdnu. Vlasy budou mít čas zregenerovat se a budou vám velmi vděčné.
  3. Nemyjte si vlasy každý den. Příliš časté mytí vlasů je často příčinou jejich poškození. Pokud to s mytím přeháníte, vlasy se vysušují a jsou náchylnější na lámání. Vysušené a slabé vlasy pak rostou mnohem pomaleji a déle.
  4. Zlepšete svůj jídelníček. Pokud se stravujete nezdravě, jako první se špatný jídelníček odrazí na stavu vaší kštice. Vaše vlasy budou nezdravé, matné a zplihlé. Pokud vaše vlasy rostou pomalu a jsou matné, je nejvyšší čas na změnu jídelníčku. Je nutné, abyste do něj zařadila proteiny a množství listové zeleniny. Vyhýbejte se sladkým, smaženým a příliš tučným jídlům, které vlasy v růstu brzdí.
  5. Oživte je. Ačkoli slunce vlasy vysušuje, zároveň stimuluje i jejich růst. Pokud je na každý den na krátkou chvíli vystavíte slunečnímu svitu, budou růst rychleji. Navíc trochu vyšší teplota zvyšuje účinnost vlasových masek na olejové bázi. Využijte toho.
  6. Ochlaďte je. Pokud máte tendenci mýt si vlasy v horké sprše, raději na to rovnou zapomeňte. Nic horšího totiž pro své vlasy nemůžete udělat. Když jsou vlasy vlhké jsou nejslabší, nejzranitelnější a snadno se poškodí. Sprchujte se vlažnou vodou a vlasy na závěr spláchněte studenou.
  7. Vyberte správné přípravky. Jestli něco vlasy nesnášejí, tak je to příliš mnoho kondicionéru. Vyberte si kondicionér, který se hodí pro váš typ vlasů (skutečnost, že je v drogérii na rohu zrovna ve slevě, není tím správným argumentem). Kondicionér byste měla nechat působit na vlasech půl minuty až minutu. Ideální je, pročesat mokré vlasy jemně dřevěným kartáčem a aplikovat tak kondicionér rovnoměrně po celém jejich povrchu. Vlasy však pročesávejte velmi opatrně. Nezapomeňte, že mokrá kštice se velmi snadno poškodí.
  8. Vsaďte na dokonalou úpravu. Jedním z nejlepších a nejúčinnějších způsobů, jak povzbudit vlasy v růstu je zastřihávání roztřepených a slabých konečků a odstranění poškozených částí vlasů. Poškozený vlas nemůže dál růst a nemá smysl ho zachovávat. Pokud máte roztřepené a slabé konečky, měla byste si je nechat u kadeřnice zastříhnout. Odlehčíte vlasům a pomůžete jim dál růst.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy