Menu
Úvod  ›   › 

S mastnými vlasy zatočí dětský pudr

Nejen suché, lámavé vlasy trápí řadu žen. Bohužel najdou se i ženy, které trpí nadměrným maštěním vlasů. Pravděpodobně už jste pročetly mnoho zaručených rad, zkoušely jste bylinky a rady babiček včetně nákladné vlasové kosmetiky, přesto nic nezabralo?

Chcete-li se dozvědět více informací o tom, jak zbytečně nezatěžovat mastné vlasy častým mytím, utrácet za drahé šampóny, pak si nenechte ujít dnešní článek. Možná vás to překvapí, ale pomoci vám může obyčejný dětský pudr. Je to výtečná alternativa za suchý šampón. Stačí malá finta a krásné načechrané vlasy se stanou skutečností.

Každodenní mytí vlasy zatěžuje

Pravdou zůstává, že téměř žádná žena nechce chodit s mastnými vlasy. Proto si je myje každý den. Tady je bohužel základní kámen úrazu a začarovaný kruh. Vašim vlasům neškodí pouze časté dotýkání a česání, ale i každodenní mytí. Vlasy se sice mastí a svádí to k tomu, abychom si je myly, ale čím častěji je budeme zbavovat mazu, tím více se budou potvůrky bránit a mastit se. Protože vlasy přirozeně maz potřebují pro svou ochranu. Zkuste tedy jejich mytí postupně prodlužovat - pomůže vám s tím naše finta.

Dětský pudr a kartáč na vlasy

Do dlaní nebo rovnou na vlasy si naprášíme dětský pudr a vlasy pocucháme tak, aby se pudr stejnoměrně dostal všude do vlasů. Máte-li příliš tmavé kadeře a světlý pudr jde příliš vidět, použijte klidně pudr na tvář nebo bronzer. Výsledek je vždy stejný (pudr vpije přebytečný maz). Jakmile máte vmasírováno do vlasů a jste spokojeni s výsledkem, pročešte je pomocí kartáče a přejděte na účes.

Nejčastěji bývají vlasy mastné od kořínků a ještě pár centimetrů. Zbytek vlasů bývá v pohodě. Tento trik vás může zachránit v případě, že budete muset rychle někam odejít a nezbude vám dostatek času na mytí a sušení vlasů. Není samozřejmě vhodný pro zcela mastné vlasy, kdy by se mohly utvořit mastné šupinky. Tento způsob vám jen umožní oddálit mytí vlasů a časem se tato potřeba bude zkracovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy