Menu
Úvod  ›   › 

Jak si vybrat vhodný pánský účes podle tvaru obličeje

Dávno neplatí, že by se otázkou vhodného účesu zaobíraly jen ženy. Stále více mužů si dává záležet na svém vzhledu a kromě dokonale padnoucího oblečení či výstižného parfému pečlivě volí i slušivý účes ? ne vždy je to ale tak jednoduché. Možná ani vám nevyhovuje váš stávající střih vlasů a marně si lámete hladu nad tím, který účes by vám nejvíce slušel. Ne vždycky se vyplatí sázet na aktuální módní trendy, které sice udávají směr a jdou s dobou, ovšem ne každému sluší. My vám poradíme, jak si mezi pánskými účes vybrat podle vašeho tvaru obličeje.

Kulatý obličej

Pyšníte se kulatým obličejem? Pak vám doporučujeme zvolit takový styl, který jeho tvar opticky zeštíhlí a prodlouží. Ideální volbou pro vás může být střih s objemem v horní části vlasů, které dokonale odvedou pozornost od vašeho kulaťoučkého obličeje. Nic nezkazíte ani účesem prostříhaným z boku, zapomeňte ale na ofinu nebo příliš dlouhý střih.

Obdélníkový obličej

Obličej ve tvaru obdélníku vyžaduje zlatou střední cestu - tedy ani příliš dlouhý, ani příliš krátký účes. Středně dlouhé vlasy dodají šmrnc vašim obličejovým proporcím.

Čtvercový obličej

Máte-li čtvercový obličej, pak máte jednu velkou výhodu - bude vám slušet poměrně pestrá škála účesů a vy tak budete mít z čeho vybírat. Dovolíme si ale doporučit vsadit vaší horkou kartu na takové účesy, které jsou z bočních stran více prostříhané. Rozhodnete-li se pro krátký účes, necháte vyniknout své obličejové rysy.

Oválný obličej

Muži s oválným tvarem obličeje jsou šťastlivci, neboť jsou jejich rysy vyvážené a nepůsobí nikterak drsně. Ani vy nebudete v nabídce vhodných účesů nijak škodní, slušet vám bude prakticky cokoli - nebojte se proto se střihem vašich vlasů experimentovat. Jediné, čemu byste se měli vyhnout co možná nejširším obloukem, jsou účesy s ofinou - ta by vaší tvář zbytečně zkulatila.

Trojúhelníkový obličej

Máte trojúhelníkový tvar obličeje? Pak možná máte problém se správným výběrem, neboť pro tento tvar je někdy těžké najít to pravé ořechové. Naštěstí i vám víme, co doporučit! Svou pozornost zaměřte na delší účesy s objemem. Naopak nesázejte na účesy kratší, které by zbytečně upozornily na nerovnost vašeho obličeje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy