Menu

Vlasy

4 neodpustitelné chyby, které děláte při fénování

Ačkoliv je mnohem lepší pro zdraví a kvalitu vlasů nechat je uschnout přirozeným způsobem, občas není zbytí a musíme sáhnout po fénu. To se týká především zimního období, kdy vlasy usýchají delší dobu a navíc není možné vyrazit ven v mrazu s vlhkými vlasy. Zatímco v létě to vůbec nevadí, v zimě by mráz mokré vlasy nenávratně poškodil.

Jak zamaskovat mastné vlasy?

Někomu se vlasy mastí více, jiný takové problémy s vlasy nemá. Ovšem to neznamená, že alespoň někdy každý z nás nezažil, jaké to je míst mastné vlasy. Někdy se může stát, že máme mastné vlasy ve chvíli, kdy se to hodí nejméně. Přijde nečekaná událost a chtě nechtě musíme během okamžiku vyrazit. Není čas na mytí, fénování a jinou úpravu vlasů. Co s tím?

4 tipy jak na mastné vlasy

Mít vlasy jako modelky s prestižních časopisů je snem každé dívky a ženy. Stačí sychravé počasí nebo pořádný trénink v tělocvičně a parádní účes je tatam. Ať už máme mastící se vlasy dány geneticky nebo špatnou péči, přinášíme tipy, jak tento problém zvládnout s přehledem.

Jak pečovat o vlasy v létě

Péče o vlasy se dá rozdělit dle ročního období stejně, jako péče o pokožku. Ochrana před ostrými slunečními paprsky je důležitá. Možná vás ani nepřekvapí, že dnes již existují sluneční přípravky na vlasy. Vlasová kosmetika je tak daleko, že nabízí ochranu pro naše vlasy, které jsou ohroženy UV zářením, teplým vánkem, horkem, slanou či chlorovanou vodou a dalšími letními nástrahami. Jestliže nechceme o své kadeře přijít nedbalým zacházením, kdy pomůže transplantace vlasů jako poslední šance, pak je lépe zaměřit pozornost na prevenci.</>

Jak se zbavit lupů ve vlasech?!

Lupy dokáží člověka pěkně potrápit. Nedá se jich jen tak lehce zbavit, poté se objevují bílé kousky kůže na oblečení a nemůžeš se pořádně podrbat na hlavě, protože by začalo "sněžit". Navíc to kazí image.

Jak si správně umývat vlasy?!

Mastí se ti často vlasy? Přijdou ti neforemné a splihlé? Ráda bys zdravou a dlouhou hřívu, ale nedaří se? Pak je tento článek určen tobě.

Pánové, chcete se ostříhat? Nechte si vytvořit účes vyladěný do detailu

Doby, kdy pánům nezáleželo na tom, co mají na hlavě, jsou naštěstí dávno pryč. Všichni dnes hledají svůj styl oblékání a úpravy zevnějšku, který bude ladit s jejich životem. Zkrátka a jednoduše životní styl zahrnuje všechno, i pánský sestřih, dokonale vystihující osobnost svého nositele. Jakmile dotyčnému pohlédnete na jeho kštici, hned byste měli vědět, kam ho zařadit.

Přírodní kosmetika pro vlasy

Přírodní kosmetika je v současné době obrovským trendem, spotřebitelé ji upřednostňují stále více. A není divu. Nejen, že tak ukazují svou ohleduplnost vůči přírodě a životnímu prostředí i důraz na udržitelný způsob života.

Jak si vybrat vhodný pánský účes podle tvaru obličeje

Dávno neplatí, že by se otázkou vhodného účesu zaobíraly jen ženy. Stále více mužů si dává záležet na svém vzhledu a kromě dokonale padnoucího oblečení či výstižného parfému pečlivě volí i slušivý účes ? ne vždy je to ale tak jednoduché. Možná ani vám nevyhovuje váš stávající střih vlasů a marně si lámete hladu nad tím, který účes by vám nejvíce slušel. Ne vždycky se vyplatí sázet na aktuální módní trendy, které sice udávají směr a jdou s dobou, ovšem ne každému sluší. My vám poradíme, jak si mezi pánskými účes vybrat podle vašeho tvaru obličeje.

S mastnými vlasy zatočí dětský pudr

Nejen suché, lámavé vlasy trápí řadu žen. Bohužel najdou se i ženy, které trpí nadměrným maštěním vlasů. Pravděpodobně už jste pročetly mnoho zaručených rad, zkoušely jste bylinky a rady babiček včetně nákladné vlasové kosmetiky, přesto nic nezabralo?

Jak na problémy s vlasy? Poradíme vám
Pánské účesy 2016 - kratší délky
Účesy a sestřihy, které musíte mít
Nejlepší účesy pro všechny typy postav
Plešatění, noční můra mužů
Drogérie versus kadeřnické salóny: Kde nakupovat přípravky
Co dělat pro dokonalé vlasy?
Tipy pro zrychlení růstu vlasů