Menu
Úvod  ›   › 

Jak na problémy s vlasy? Poradíme vám

Vlasy, jejich řídnutí a vypadávání je obvykle spojeno s mužskou populací. To však neznamená, že by se tento problém netýkal i žen. I když jejich procento je menší, velké množství z nich jasně přiznává, že problémy mají.

V tomto případě je dobré vědět, jaká léčba vypadávání vlasů funguje a jakou cestou je možné se vydat. Ideální je nevsázet jenom na jednu kartu, protože kombinace několika možností zabere v podstatě stoprocentně. Jde o tyto cesty:

  • Speciální šampony a kondicionéry
  • Vlasové aktivátoru
  • Účinné vitamíny na vlasy

Roli hraje také váš život

Nezapomínejte také na to, že velkou roli na kvalitu a množství vašich vlasů má také kvalita vašeho života. U mužů je často zmiňována i dědičnost. Ano, i ta má vliv, ale určitě ne stoprocentní. Vlasy proto není dobré vystavovat nadměrnému teplu z fénu či kulmy, stejně jako jim neprospěje ani silné slunce. Dbát je třeba i na správnou stravu, stejně jako prostředí, kde se nacházíte. Zkrátka a jednoduše, zlepšení životního stylu se projeví ve všech oblastech vašeho života. Vlasy nevyjímaje. Základem je tedy vynechat alkohol a naopak zařadit do svého jídelníčku dostatek pestrého ovoce, stejně jako zeleniny. Čím také nic nezkazíte, to je určitě detoxikace organismu.

Ne všechny vitamíny najdete ve stravě

Správná strava může zajistit, že vaše tělo, i vaše vlasy a vlasová pokožka budou dostávat takové vitaminy a látky, které potřebují. Ne všechny ale v potravinách nejdeme a ne všechny jsou zde zastoupeny v potřebném množství. Jak vyřešit tento problém? Pomohou ověřené vitamíny na vlasy. Není třeba se obávat složitého užívání, jelikož jenom spolknete tabletu a vaše tělo už získává vše, co potřebuje. Díky tomu si můžete přesně hlídat i správné denní dávky. Pamatujte, že konkrétní soubor vitamínů se nehodí jenom při problémy s vlasy, ale je dobrou volbou i jako samotná prevence případného řídnutí. Jak pro muže, tak samozřejmě také pro ženy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy