Menu
Úvod  ›   › 

Jak zamaskovat mastné vlasy?

Někomu se vlasy mastí více, jiný takové problémy s vlasy nemá. Ovšem to neznamená, že alespoň někdy každý z nás nezažil, jaké to je míst mastné vlasy. Někdy se může stát, že máme mastné vlasy ve chvíli, kdy se to hodí nejméně. Přijde nečekaná událost a chtě nechtě musíme během okamžiku vyrazit. Není čas na mytí, fénování a jinou úpravu vlasů. Co s tím?

Vhodný účes

Snadným a rychlým řešením je vybrat účes, který mastné vlasy zamaskuje. Nejčastěji se jedná o různé drdoly, kde existuje možnost přidat do vlasů i nějakou tu dekoraci. Ne každému však drdoly sluší a ne každý je má rád. Naštěstí existují i další možnosti, jak předejít trapasu.

Zdroj: Mastné vlasy

Suchý šampon

K dalším možnostem patří použití suchého šampónu. Na výběr jsou šampony pro světlé a tmavé vlasy. Pokud trpíte na častější maštění vlasů, pak se tohoto pomocníka vyplatí mít vždy doma po ruce. Dá se však něco udělat s mastnými vlasy i přesto, že suchý šampón doma nemám? Máme pro vás uspokojivou odpověď - ano, situace se dá řešit.

Dětský pudr

Nemáte-li doma suchý šampón, pak stejnou úlohu udělá i dětský pudr. Je vhodnější pro světlé vlasy. Stačí nanést pudr do dlaní a pořádně vmasírovat do mastných částí vlasů u hlavy. Počínat si musíte opatrně. Mít ve vlasech shluky něčeho bílého, by nepřidalo na půvabu. Co když však nemám světlé vlasy? Je to velký problém? I majitelkám tmavých vlasů prozradíme snadný trik.

Pudrová tvářenka

Bílý pudr na tmavém vlasovém porostu by nebyl to pravé ořechové. Proto je pro tmavovlásky mnohem lepším řešením použít pudrovou tvářenku či nějaký tmavší pudr na obličej. I ten opatrně zapracujte do vlasové pokožky a mastné části vlasů. Každý pudr včetně suchého šampónu nezapomínejte vždy pečlivě vykartáčovat. Zkontrolujte, že vám na pokožce a ve vlasech nic neulpělo.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy