Menu
Úvod  ›   › 

Jak pečovat o vlasy v létě

Péče o vlasy se dá rozdělit dle ročního období stejně, jako péče o pokožku. Ochrana před ostrými slunečními paprsky je důležitá. Možná vás ani nepřekvapí, že dnes již existují sluneční přípravky na vlasy. Vlasová kosmetika je tak daleko, že nabízí ochranu pro naše vlasy, které jsou ohroženy UV zářením, teplým vánkem, horkem, slanou či chlorovanou vodou a dalšími letními nástrahami. Jestliže nechceme o své kadeře přijít nedbalým zacházením, kdy pomůže transplantace vlasů jako poslední šance, pak je lépe zaměřit pozornost na prevenci.</>

Péče o vlasy u moře

Většina z nás míří v létě odpočívat k moři. Do kufru si mimo sluneční kosmetiky pro ochranu pokožku přibalte i speciální vlasové přípravky k moři. Ochrání vlasy před UV zářením, solí i chlorem.

Zdroj:Péče o vlasy v létě

Pravidelná regenerace

V létě nesmíme zapomenout na pravidelnou regeneraci vlasů v podobě použití vlasových masek s UV filtry a hloubkovou výživou. Zvlášť u moře jsou vlasy vystaveny intenzívnímu slunečnímu záření a vysokým teplotám. Speciální přípravky nejenže dokážou smýt z vlasů chlor a sůl, ale chrání jejich barvu. Díky speciální letní péči si zaručíte rychlý růst vlasů a jejich zdraví. Naopak podcenit situaci se nevyplácí. Vlasy se mohou díky stresu, kterému je vystavíme stát lámavé, mdlé bez lesku a začít vypadávat.

Pokrývka hlavy

Mimo speciálních šampónů, sprejů, regeneračních masek se doporučuje vlasy ukrývat před sluníčkem pod klobouček, šátek či kšiltovku. Získáte nejen skvělý módní doplněk, ale ochráníte své kadeře. Nemusíte pokrývku hlavy nosit celý den, což by vlasům také moc neprospívalo, ale v době nejostřejšího sluníčka, což je vždy kolem oběda.

Olejové zábaly

Dopřejte alespoň jednou za dva týdny svým vlasům noční olejovou kúru. Olej není potřeba dávat na celou délku vlasů - stačí od půlky, případně jen na konečky. Použít lze kokosový, arganový, avokádový nebo olivový olej. Zabalte do nějaké látky, ať si neumažete polštář a ráno vlasy umyjte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy