Menu
Úvod  ›   › 

Jak si správně umývat vlasy?!

Mastí se ti často vlasy? Přijdou ti neforemné a splihlé? Ráda bys zdravou a dlouhou hřívu, ale nedaří se? Pak je tento článek určen tobě.

Spousta žen si ani neuvědomuje, kolik chyb dělá při mytí vlasů. Myslíme si, že vše zvládáme... vždyť už to děláme tolik let. Ale i takové malé chybičky se odrazí na našem ohonu.

  • Před mytím si vlasy učeš! Vyčešeš tak všechny zbytky laku, tužidla a dalších nečistot.
  • Umývej si vlasy vlažnou vodou! Nemusíš se trápit pod ledovým pramenem, ale vlažný bude příjemně osvěžující a navíc prospěšný (stimuluje krevní oběh).
  • Vol šampon přesně pro tvé vlasy! Existuje důvod, proč jsou různé šampony s různými účinky. Každá máme jiné vlasy, tak nás Bůh stvořil. Vyber si šampon, který ti bude vyhovovat. Možná chvíli budeš tápat, než najdeš ten pravý, ale určitě jednou najdeš. Šampony je třeba střídat, proto bude dobré, když si najdeš 2-3 favority, které budeš používat na střídačku.
  • Šamponu použij zhruba 1 čajovou lžičku, není potřeba více.
  • Dále jej vmasíruj polštářky prstů. Nepoužívej nehty, aby sis nepodráždila pokožku.
  • Tuto část opakuj 2 krát pro ten nejlepší výsledek. Nezapomeň šampon pořádně vymýt, v opačném případě by se ti udělaly lupy. Vlasy jsou kvalitně umyté, jestliže ti vržou mezi prsty nebo následně při rozčesávání.
  • Můžeš použít ještě kondicionér nebo masku či kúru jako luxus pro tvé vlasy. Jednou za čas je to opravdová nutnost, abys vlasům dodala potřebné živiny a byly krásně vitální.
  • Nyní jednej s vlasy opatrně. Jsou mokré a křehké. Rozhodně je agresivně nedrhni ručníkem, pouze jemně z nich vodu vymačkej.
  • Zvol hřebínek, který ti necuchá vlasy a vše s ním hravě půjde. Existují také přípravky na rozčesávání, což ti přijde vhod, jestliže máš delší hřívu. Jestliže fénuješ, nastav si studený vzduch, který tvé vlasy nevysuší a nebudou vypadat "jako sláma". Popřípadě použij ochranu proti teplu ve spreji, kterou do vlasů nastříkáš.
  • Jak často mýt vlasy? Samozřejmě záleží na tom, jak často se ti vlasy mastí. V základě tkví škodlivost častého umývání v tom, že se ti vysušuje pokožka hlavy. Je nutné si vlasy hýčkat. Ovšem v pubertě se hlava mastí častěji a vzhled je v té době natolik podstatný, že to jinak nepůjde. Omez mytí na každý 3. den - to postačí.

Pokud budeš mít nějaký problém, vždycky se můžeš poradit se svou kadeřnicí. Doporučí ti přípravek právě pro tvé vlasy a bude se ti o ně starat tak, aby byly co nejkrásnější.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy