Menu
Úvod  ›   ›   › 

Nejlepší účesy pro všechny typy postav

Jste vysoká, malá, baculatá, či chlapecký typ? Skryjte své nedostatky a podtrhněte přednosti dokonalým střihem vlasů. Inspirujte se účesy pro každý typ postavy.

Drobná postava

Pokud jste velmi vysoká a necháte si udělat superkrátký sestřih, bude vaše hlava nejvíc ze všeho připomínat špendlíkovou hlavičku. Krátký chlapecký sestřih bude naopak velmi slušet drobným ženám (vzpomeňte se na Wynonu Ryder, Audrey Tatou, Natalii Portman, Miu Farrow). Uvědomte si však, že čím kratší je délka vlasů, tím dokonalejší musí být sestřih. Každá chyba se na něm totiž několikrát znásobí.

Vysoká a štíhlá postava

Jste chlapecký typ a vlastníte vysokou hubenou postavu? Potom vám spíš než krátký sestřih budou slušet vlasy v délce po bradu a delší. Horkým módním trendem jsou měkké splývavé vlny přírodního vzhledu po ramena (inspirací vám může být například účes Drew Barrymore).

Malá postava

Jestliže si, jako majitelka malé postavy, necháte narůst superdlouhé vlasy, budete velmi pravděpodobně vypadat jako přestárlé dítě. Vsaďte raději na uhlazený, sofistikovaný a elegantní sestřih. Ideální je pro vás například bob ala Milla Jovovich. Dejte si však pozor na délku sestřihu, příliš krátký bob bude vypadat chlapecky.

Postava s křivkami

Máte výrazné boky a prsa? Nejhorší variantou účesu pro tuto postavu jsou dlouhé rovné vlasy. Ty totiž jen zvýrazní vaše rozměrnější boky. Mnohem lepší službu vám prokáží dlouhé zvlněné vlasy (inspirujte se například Jennifer Lopez), které opticky vyváží asymetrickou postavu.

Chlapecká postava

Nejhorší volbou pro majitelky chlapeckých postav je krátký sestřih, který ještě víc zdůrazní absenci křivek. Dobrý kadeřník vám zcela jistě doporučí, abyste si nechala narůst vlasy minimálně pod bradu. Skvěle budete vypadat například v rovném, lehce rozčepýřeném střihu ve stylu Meg Ryan. Stupňovitě sesekaný sestřih navíc vašim vlasům dodá žádoucí objem.

Velký zadek

Rozměrnější zadek není žádnou tragédií a naopak vypadá velmi sexy a žensky. Pokud si však vlasy stáhnete do hladkého uzlu, přidáte svým spodním partiím opticky další objem. Stejně špatnou volbou je hladký rovný sestřih. Vaším cílem je odlákat divákovu pozornost od boků a zadku, proto volte raději dlouhé vlnité vlasy, které podtrhnou vaši ženskost (vaším vzorem může být například Beyoncé).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy