Menu
Úvod  ›   › 

Pánské účesy 2016 - kratší délky

Přestože pánským účesům se nevěnuje tak velká pozornost, jako těm dámským a neprocházejí řadou změn, neměli bychom je opomíjet. Rok 2016 se nese v duchu roztodivných a atraktivních střihů a stylingů, kde nechybí i dámské prvky v kombinaci s plnovousem. Ten se v poslední době stal obzvlášť oblíbeným.

Letošní rok v žádném případě nepostrádá slušnou dávku kreativity. V módě je různé střídání délek vlasů, a to platí i pro velmi krátké vlasy, ze kterých zkušený kadeřník vykouzlí doslova divy. Stačí k tomu kombinace sestupně vyholených partií a nový hit, jímž je zcela vyholená pěšinka či více pěšinek.

Stará dobrá klasika

Snad nejvíce oblíbeným pánským střihem je vyholení či zcela krátké sestřižení bočních stran a zadní části hlavy a ofinka načesaná směrem nahoru. Ofina může být i delší a uhlazená směrem dozadu. Sestupně vyholené strany a delší vlasy v horní části patří ke klasickým gentlemanským uhlazeným stylům, doplněno o plnovous. V tomto stylu si libuje například Conor McGregor - šampion UFC.

Ležérní střih pro sportovní typ

Ovšem ležérnější typy mužů uvítají sportovně a jemně prostříhané vlasy vyčesané nahoru a natužené silným gelem. Výhodou je, že tento střih umožňuje dvojí úpravu. Dá se sčesat kompletně dolů do obličeje - patky a ofinky letos prostě frčí.

Účes pompadour

Pro odvážné experimentátory se těší velké popularitě účes zvaný pompadour. Delší vlasy nahoře elegantně vyčesané s pečlivě vyholenými stranami. Ozvláštnit se dá ještě i vyholenými pěšinkami po stranách - jde o hipsterský účes. Pomalu se blížíme k absolutní jedničce, ještě než se tam dostaneme, vzpomeneme jeden účes.

Pánský střih pro bohémy

Vyholené strany a delší horní část vlasů je vyfénovaná přes kulatý kartáč směrem dozadu. Tento střih je velmi oblíben také u žen. A konečně účes, jenž nemá letos zatím konkurenta. Boční strany klasicky vyholené a horní delší část je bohémsky zvlněná. I muži letos propadli rozruchům a kudrnám. Pokud nemáte pánové od přírody vlnité vlasy, postačí drobný trik s kvalitním stylingovým přípravkem a vlasy v rukou jemně pomačkat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy