Menu
Úvod  ›   › 

Drogérie versus kadeřnické salóny: Kde nakupovat přípravky

Je skutečně takový rozdíl mezi vlasovými přípravky, které si koupíte v drogérii, a těmi ze specializovaných salónů? Má smysl utrácet, nebo se vlasy spokojí s levnější kosmetikou?

U některých věcí můžete šetřit a dovolit si jejich levnější nebo méně kvalitní verzi. To ale neplatí v případě kosmetiky. Pokud nějaký přípravek aplikujete přímo na kůži nebo vlasy, požadujete samozřejmě dobrou kvalitu. Dostanete kvalitu i v drogériích, nebo se vám vyplatí investovat do přípravků ze specializovaných kadeřnických salónů?

Nejspíš už jste si všimla, že přípravky v kadeřnických salónech jsou o mnoho dražší než v drogériích, a to i v případě, že se jedná o výrobky stejné značky. Vyplatí se vám tedy do nich investovat, nebo si vystačíte s běžně dostupnou vlasovou kosmetikou?

Pro

Všechny šampóny mají podobný základ; jednou z nejdůležitějších složek jsou takzvané surfaktanty. Surfaktanty jsou čistící složky šampónu a pomáhají vytvářet pěnu (v šampónech se obvykle používá jeden ze tří základních druhů: amonium laurel sulfate, sodium laurel sulfate, sodium laureth sulfate). Sodium laureth sulfate je z těchto tří nejdražší, ale také nejjemnější. Naprostá většina přípravků prodávaných v kadeřnických salónech obsahuje tuto složku, u přípravků v drogérii musíte po kosmetice se sodium laureth sulfate pátrat.

Nejméně šetrným surfaktantem je amonium laurel sulfate, který odebírá vlasu důležité oleje a kromě toho také vymývá chemickou barvu mnohem rychleji než ostatní přípravky. Nicméně jde o nejlevnější surfaktant, takže jej najdete v celé řadě levných kosmetických výrobků.

Pokud váháte nad vyšší cenou přípravků prodávaných v kadeřnických salónech, neměli byste zapomínat na to, že kvalitní kosmetika je koncentrovanější než levné značky, tudíž jí můžete použít menší množství a vydrží vám déle než "no name" výrobek z drogérie. Ve finále tak utratíte stejně nebo dokonce ještě méně.

Levné přípravky z drogérií se také mnohem hůře oplachují a jejich zbytky zůstávají na vlasech. To samozřejmě zdraví vlasu neprospívá. Ztrácí tak lesk a zdravý vzhled. Navíc vaše kadeřnice zná váš typ vlasů a je schopná vám poradit, který typ produktu by se pro vás hodil nejlépe. Každý typ vlasů vyžaduje specifickou a odlišnou péči, kterou vám kopřivový šampón za dvacku s mnohoznačným označením "pro všechny vlasy" nemůže nikdy poskytnout.

Proti

Kvalitní značky, jako je například L´Oreal, Kerastase, Redken, či Lancôme, obvykle dělají levnější a dražší variantu téhož výrobku. Pokud porovnáte etikety popisující jejich složení, zjistíte, že obsahují stejné složky, ale liší se v koncentraci. Vyzkoušejte obě varianty a možná zjistíte, že vám vyhovuje méně koncentrovaný přípravek.

Některé specializované drogérie odebírají stejné výrobky jako kadeřnické salóny. Protože je však odebírají ve větším množství, cena může být samozřejmě nižší. Na druhou stranu byste si měli dávat pozor, zda se jedná opravdu o kvalitní výrobky a nikoli jejich napodobeniny. Stejně tak se zaměřte na záruční lhůtu; u výrobků v drogériích existuje větší pravděpodobnost, že budou výrobky prošlé.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o vlasy