Menu
Úvod  ›   › 

Nejlepší nápady na jarní svatbu

Svatební šaty, slavnostní hostina, dekorace i místo na oslavu. Chystáte se vzít na jaře? Inspirujte se nejlepšími nápady na jarní svatbu.

Jaro je obdobím nového života a začátků - ideální čas na nová dobrodružství, která s sebou manželství nese. Přitom je však kupodivu, podle statistik, jaro až třetí v pořadí v oblíbenosti svatebčanů. Největší přízni vdavekchtivých se těší léto, druhé místo obsadil podzim a teprve potom následuje jaro. Jistou roli v tom hrají i pověry, které například tvrdí, že svatba v květnu přináší neštěstí. Jenže odborníci předpokládají, že důvodem této pověry byla skutečnost, že děti počaté v květnu (předpokládalo se, že nevěsta počne o svatební noci) se narodily v zimě, kdy bylo málo jídla, matčino tělo bylo vyčerpané a celkově byly podmínky pro přežití náročnější. Hrozilo tedy větší nebezpečí, že novorozeně zemře.

Je však zcela zřejmé, že zimní hladomor v současné době hrozí skutečně jen málokomu, proto se pověrami o jarních svatbách nemusíte trápit. A jaro nabízí pro svatby naprosto ideální podmínky, dekorace a vůbec skvělé kulisy. Inspirujte se jarními svatebními nápady:

Kde se vzít

Pokud se berete v kostele, pokuste se domluvit si datum svatby kolem Velikonoc. Kostel bude slavnostně vyzdobený a bude mít nezapomenutelnou atmosféru. Jestliže máte vyhlídnuté jiné místo, kde byste se chtěli vzít, možná se vám podaří usmlouvat cenu. Vzhledem k tomu, že jaro není příliš frekventovaným svatebním termínem, pronajímatelé a majitelé budou slevám příznivěji nakloněni.

Svatební šaty

I když jste si to možná nikdy neuvědomila, většina svatebních šatů je navržena právě na jarní období. Svatební šaty mají většinou příliš těžké a objemné sukně, které jsou příliš "výhřevné" na léto. Na druhou stranu jsou však velmi časté korzety a vrchní části bez rukávů, které si zase těžko vezmete v zimě. K jaru se také výborně hodí barevné svatební šaty, například v růžové, světle modré, či světle žluté barvě. Na pozadí rozkvetlé přírody se budou vyjímat skvěle. Při výběru šatů myslete na to, že jarní počasí se rychle mění. Takže zatímco v jednom okamžiku, je pětadvacet stupňů na slunci, v příštím se může citelně ochladit. Pro všechny případy si sežeňte i bílý deštník, pokud nechcete mít na svatebních fotkách deštník s kačenkami vaší malé neteře.

Svatební oslava

Podobné pravidlo platí i pro uspořádání svatební oslavy. Vybírejte takové místo, kde budete chráněni před deštěm i potenciálními výkyvy teplot. Zahradního grilování se sice vzdávat nemusíte, ale rozhodně musíte mít připravenou záložní variantu, kterou použijete v případě nepřízně počasí.

Svatební hostina

Jarní svatba přímo vybízí k tomu, abyste do svatebního jídelního lístku zapracovali mladou zeleninu, jako je baby karotka, chřest, nové brambory, cukrový hrášek a podobně. Svěží saláty a neotřelé přílohy budou mít u svatebních hostů stoprocentně úspěch.

Dekorace

Vyzkoušejte například kombinaci světle růžové a zelené barvy, které budou ladit s okolní přírodou a dodají vašemu obřadu a hostině svěží vzhled. Pokud si potrpíte na elegantní styl, vyzkoušejte kombinace zelené a bílé se stříbrnými doplňky. Co se týká květin, hraje vám jaro mimořádně do karet. Ve vynikající kondici jsou tulipány, hyacinty, lilie, nebo třeba narcisy.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak si vybrat svatební šaty
Svatební šaty pro každou postavu
Svatební fotografie: Co ano a co ne
9 svatebních hororů: Jak se jim vyhnout