Menu
Úvod  ›   › 

Největší chyby, které děláte při plánování svatby

Vaše nastávající si vysnila pohádkovou svatbu, ale vám se z rozpočtu protáčí panenky. Jakých největších chyb se při jejím plánování se můžete dopustit? A co vás to bude stát.

Pozvete moc lidí

Je jasné, že byste nejraději pozvali všechny své kamarády, aby svatební den prožili s vámi. Jenže pokud nedisponujete neomezeným rozpočtem, tato velkorysost se vám velmi vymstí. Jednak vzrostou neúměrně náklady na svatbu a velký počet hostů bude představovat nápor na vaše organizační schopnosti. Nezvěte na svatbu nikoho, s kým nejste v kontaktu déle než šest měsíců. Seznam nesestavujte podle výpisu kontaktů ve svém mobilním telefonu, ale podle toho, na které kamarády si vzpomenete z hlavy.

Svatba v domácích podmínkách

Zní vám to jako výborný nápad? Svatební oslava v pohodlí vlastního domu. Jenže pokud chcete zachovat určitou úroveň, velmi se vám prodraží pronájem nutného vybavení. Budete potřebovat stoly, židle, ubrusy, prostírání, nádobí, stany pro případ špatného počasí... Takže finální účet za domácí oslavu rozhodně nebude tak výhodná záležitost, jak jste doufali.

Nákup šatů online

Online se dá koupit už prakticky všechno, dokonce i svatební šaty. Možná vás vaše nastávající přemlouvá, že si koupí šaty po internetu. Touhu mít své vlastní svatební šaty maskuje tvrzením, že vyjdou finančně mnohem výhodněji a vy tak ušetříte. Jenže mnohem pravděpodobnější variantou je, že zjistí, že jí šaty nesedí tak, jak si představovala a bude prodejce složitě (a nejspíš neúspěšně) umlouvat, aby je vzal zpátky. Ve finále zjistíte, že by vás půjčení ve svatebním salónu vyšlo mnohem levněji.

Květiny mimo sezónu

Je sice hezké, že vaše nastávající miluje konvalinky, ale pokud se jejich sezóna právě nekryje s termínem vaší svatby, váš rozpočet rapidně vzroste. Přemluvte svou partnerku, aby si zvolila rozumnější květinovou variantu. Můžete zahrát na city, použít sentiment a tvrdit, že se vám s lučním kvítím líbila vždycky nejvíc.

Děláte všechno sami

Chcete ušetřit, takže si sami navrhujete svatební oznámení, zajišťujete výzdobu, mixujete si hudbu a tak dále a tak dále. Jenže když spočtete nakonec čas a energii, které jste do organizace svatby investovali (nervy nepočítaje), nejspíš zjistíte, že to zdaleka nebyla nijak výhodná akce. Budete vystresovaní, svůj svatební den si neužijete a stejně výsledek nebude odpovídat vašim představám.

Fotí vás kamarád

Máte kamaráda s dobrým foťákem, který rád fotí a rozhodli jste se ho požádat, aby vám udělal několik dobrých svatebních fotek. Problém je v tom, že fotit rodinný výlet na Hlubokou, nebo dělat snímky ze svatby, jsou dvě zcela rozdílné věci. Investice do profesionálního fotografa se vám velmi vyplatí a oceníte to zejména v okamžiku, kdy uvidíte srovnání profesionálních fotek a rozostřených snímků s otiskem prstu v dolním rohu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Náklady na svatbu: Kdo co platí?
6 otázek, které si musíte položit, než se znovu oženíte
Jak si vybrat svatební oblek
Svatební fotografie: Co ano a co ne