Menu
Úvod  ›   › 

Jak na svatbu v zimě?

Dokážete si svou svatbu představit jen v souvislosti s létem a prázdninami? Zkuste to znovu přehodnotit. Novým trendem se teď stávají zimní svatby, které mají oproti letním spoustu výhod. Inspirujte se těmi nejlepšími tipy.

Podívejte se na několik filmů, v nichž nějakou roli hraje svatba a získáte dojem, že pokud si neřeknete své ano v létě, upadne vám noha pod kolenem. Jenže teď jsou v kurzu zimní vdavky. Svatba v zimě může být neuvěřitelně okouzlující, fotogenická a vůbec magická. Tady jsou ty nejužitečnější tipy, které při její přípravě oceníte:

Šaty ala zimní královna

Je samozřejmé, že máte jasnou představu o šatech, v nichž byste chtěla být za princeznu. Nezapomínejte však, že zimní svatba klade na šaty poněkud větší požadavky než svatba v létě. Pokud zvolíte například šaty bez ramínek nebo bez rukávů, je velmi nepravděpodobné, že se v nich vydržíte venku fotit hodinu. Nepraktické jsou také v případě, že musíte ujít pěšky nějakou vzdálenost.

Hledejte šály, pláštěnky, peleríny nebo kabátky, které vás zahřejí v době, kdy se budete pohybovat venku. V nabídce půjčoven (ale i běžných obchodů) najdete nepřeberné množství zimních doplňků, které vás ochrání před zimou a pokud zvolíte praktický materiál a barvu, můžete je po svatbě začlenit do svého šatníku. Pamatujte, že se nemusíte omezovat pouze na bílou a krémovou, vaši róbu skvěle oživí například vínový široký šál.

Pokud váš svatební termín poskytuje alespoň nějakou naději, že by mohl být sníh, zauvažujete nad výběrem doplňků v designu diamantů. Nemusíte samozřejmě sahat okamžitě po nejdražších špercích, stejnou službu vám prokáže i čelenka či náhrdelník z bižuterie. Nicméně čiré lesklé kamínky tvoří v kombinaci se sněhovou pokrývkou nedostižnou kombinaci.

Svatební místo

Při výběru míst na hostinu se zkuste podívat po restauraci, kde mají krb. I když vám to může připadat jako nepodstatná maličkost, otevřený oheň zaručí velmi útulnou a rodinnou atmosféru. Naopak se vyhněte restauracím s prosklenými stěnami. Vidina zasněženého výhledu, kterým se budete kochat při obědě, může být sice lákavá, nicméně je také možné, že budete mít svatební výhled do depresivně šedivé rozmoklé krajiny. Raději se soustřeďte na dekorace a zajistěte si patřičnou atmosféru s jejich pomocí.

Vaši hosté určitě ocení, pokud do jídelníčku zapracujete nějakou typicky zimní pochutinu. Osvědčeným tipem je svařené víno, horká čokoláda, či dort dekorovaný v zimním stylu (například politý bílou čokoládou a zdobený sněhovými vločkami).

S ohledem na zimní počasí a možný mráz vybírejte i obřadní místo. Kamenný kostel s dlouhým obřadem se možná jeví fotogenicky, ale nezapomínejte na to, že většina žen přijde v lodičkách a střevíčcích. Tenké podrážky v kombinaci s punčochami nejsou příliš dobrou ochranou před zimou a váš obřad bude doprovázený zimomřivým podupáváním.

Zimní tipy

Květiny a květinovou výzdobu volte podle stylu, ve kterém chcete svatbu pojmout. Pokud jdete za sněhovou královnu, květinovou výzdobu můžete ladit do stříbrné, bílé, nebo světle modré. Nezapomeňte však, že čistě bílá barva sluší jen výrazným typům a jestliže zvolíte bílé šaty, bílý, závoj, bílé květiny i dekorace, výsledkem nebude efekt sněhového království, ale sterilní nemocnice.

Zkuste se poradit se schopnou floristkou a vyzkoušejte i jiné barvy než typicky zimní. Pestré květiny a dekorace mohou být naopak vítaným doplňkem, který rozzáří vaše svatební fotografie.

Originální zimní dekorací, která je levná, efektní a zároveň provoní celé okolí jsou borové nebo smrkové větvičky. Jejich kombinací s barevnými svíčkami dosáhnete báječné domácí atmosféry. Pokud je však necháte volně položené na stolech, obalte jednak jejich konce, aby pryskyřice nepotřísnila ubrus a především je rozmístěte tak, aby od svíček nemohlo chytit jehličí.

Nezapomeňte ladit do zimního tématu i drobné pozornosti, kterými obdarujete hosty. Vynikajícím tipem jsou například balíčky s kořením na přípravu svařeného vína, domácí čokoláda, nebo směs na přípravu horké čokolády. Jestliže neplánujete svatbu se stovkou hostů, může například každý host najít u svého talíře pletené rukavice (jeden pár pořídíte přibližně za padesát korun a hosté budou mít tak praktickou vzpomínku na váš svatební den) a součástí noční party se může stát neformální koulovačka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a svatba