Menu
Úvod  ›   ›   › 

Tipy, které vám ušetří peníze na svatbě

Nemusíte utratit za svatbu statisíce a přesto se pro vaše hosty stane nezapomenutelnou. Inspirujte se, jak ušetřit peníze za svatební výdaje.

Vaše vyvolená chce mít dokonalou svatbu, která bude splněním jejích princeznovských snů, zatímco vy jste v roli toho realisty, který se nehodlá nechat jedním dnem zruinovat na dalších několik let. Samozřejmě jí nechcete kazit radost a působit předmanželské hádky, ale na druhou stranu nejste ochotni na svatbu obětovat veškeré finanční rezervy. Inspirujte se užitečnými tipy, jak ušetřit zbytečné svatební výdaje:

1. Korigujte seznam hostů

Pokaždé, když na svůj seznam hostů přidáte dalšího člověka, narůstá tak váš rozpočet. Nejde jen o extra jídlo a pití navíc, ale hosté navíc se promítnou i do nároků na prostor, výslužku, ubytování a podobně. Rozhodně byste neměli zvát nikoho, s kým jste se neviděli víc než pět let. Na svou svatbu byste měli zvát pouze lidi, na kterých vám skutečně záleží, a nikoli proto, že máte pocit, že je to vaše povinnost. Stejně tak si nenechte vsugerovat pocit, že byste měli pozvat i své kolegy z práce jen proto, že si každý den v kuchyňce vyměníte pět zdvořilostních vět. A požádejte své přátele, aby pokud možno s sebou nebrali své děti. Stejně striktní pravidla a omezení stanovte i pro příbuzné.

2. Ušetřete na pozvání

Obálka s oznámením na křídovém papíru sice působí nesmírně elegantně, ale rozhodně nejde o nejlevnější řešení. Pokuste se přesvědčit svou drahou polovičku, aby se vzdala romantických pozvánek v obálkách z ručního papíru. Místo toho pozvěte své hosty mailem nebo telefonem. V jednadvacátém století se nikoho tento způsob pozvání nedotkne a vy ušetříte spoustu peněz.

3. Pátrejte po slevách

Jistě, můžete si půjčit, nebo dokonce koupit, svatební šaty za tisíce, nicméně určitě vymyslíte chytřejší věci, za které budete chtít utratit své těžce vydělané peníze. Navštivte výprodeje či outletová centra, kde si vy i vaše drahá polovička můžete pořídit svatební oblečení za zlomek ceny. Stačí k tomu jediné: přesvědčit ji, že princeznovské šaty ala šlehačkový dort už se dávno nenosí a hlavně nikomu nesluší. Přemluvte ji, ať si místo nákladných svatebních šatů pořídí jednoduché, světlé, letní šaty a za ušetřené peníze si pořiďte něco praktičtějšího.

4. Změňte den v týdnu

Každý chce mít svatbu v sobotu a provozovatelé to dobře vědí, takže vás pronájmy, nocleh a další nezbytné věci vyjdou mnohem dráž. Pokud si vyberete pro svou svatbu méně frekventovaný termín, ušetříte významnou částku.

5. Ušetřete za výzdobu

Vaše nastávající bude přirozeně chtít mít místo obřadu (ať už budete mít civilní, nebo církevní sňatek) krásně vyzdobené. Není však nutné utratit tisíce za květinovou výzdobu, kterou poté bez užitku vyhodíte. Požádejte své příbuzné, zda byste si nemohli půjčit některé z jejich pokojových květin a vyzdobte místo obřadu s nimi. Po svatbě se jednoduše i s květináčem přenesou zpátky ke svým původním majitelům.

6. Využijte své přátele

Pokud chcete ušetřit na svatbě co nejvíce, zapojte do jejího průběhu co nejvíc přátel. Požádejte například ty, kteří umí hrát na nějaký hudební nástroj, aby ho vzali s sebou. Společné posezení se zpíváním u kytar a dalších nástrojů vám vynahradí partů šumařů, kterým byste navíc museli za jejich produkci platit. Místo koordinátorky zastane například vaše organizačně schopná kamarádka.

7. Ušetřete na jídle a pití

Nemusíte si nutně hrát na snoby a při sestavování jídelního lístku klidně přiznejte, že jste limitovaní finančními prostředky. Požádejte kuchaře, s nímž budete sestavovat jídelníček, aby se zamyslel a nabídl vám varianty, které se vejdou do vašeho finančního limitu. Využít můžete také své domácí zásoby, respektive úrodu. Velmi dobře vypadají na stolech například misky s čerstvými jahodami či meruňkami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu
5 signálů, že si ji nemáte brát
6 největších svatebních faux pas
Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit
Plánování svatby: Vychytávky, které oceníte