Menu
Úvod  ›   › 

4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)

Možná je váš drahý připravený kráčet s vámi k oltáři prakticky okamžitě, jen vy jste si toho zatím nevšimla. Podle těchto signálů poznáte, zda je zralý na svatbu, nebo na manželství s ním můžete klidně zapomenout.

Pro řadu mužů je svatba velmi citlivým tématem, kolem kterého se musí našlapovat po špičkách. Dobrou zprávou je, že i muži mají cosi jako biologické hodiny a časem většinou dospějí ke svatebním úvahám i bez toho, že byste s nimi museli nějak výrazně manipulovat. Možná, že i váš partner už dozrál do stádia, kdy začíná uvažovat v manželské terminologii, jen jste si toho zatím nestačila všimnout. Podle následujících čtyřech signálů poznáte, že váš přítel již dozrál do stádia, kdy si vás rád odvede k oltáři:

1. Jeho lovecké dny jsou sečteny.

Když udělal psycholog John Malloy výzkum, kterého se zúčastnilo dva a půl tisíce mužů ve věku od sedmnácti do sedmdesáti let, zjistil, že ti muži, kteří pomýšlejí na ženění, přestávají chodit do barů, hospod, klubů a omezují paření jako takové. Jeho tendence trávit čas s kamarády jsou výrazně menší a spíš preferuje aktivity, kterým se věnujete jen sami dva.

2. Je finančně nezávislý.

Podle výzkumu provedeném na kalifornské univerzitě mají muži, stejně jako ženy, biologické hodiny, ale jejich načasování je jiné než u žen. Většina mužů se podle vědců zaměřuje především na materiální zajištění a získání dostatečného finančního zázemí před tím, než si pořídí rodinu. Dokud má váš vyvolený problém, z čeho každý měsíc zaplatí nájem, nečekejte, že se s vámi pohrne k oltáři. Finanční zajištění je jedním z faktorů, který muže do obřadní síně postrkuje.

3. Objevil v sobě touhu stát se otcem.

Psychologové tvrdí, že jedním z největších motivačních faktorů k ženění je pro muže touha po vlastním potomkovi. Jakmile začne přemýšlet o tom, že by bylo vlastně fajn, kdyby mohl učit svého syna hrát fotbal, nebo rozpoznávat auta, je připraven na to, aby složil manželský slib. Podle průzkumů většina vysokoškolsky vzdělaných mužů neuvažuje o manželství před šestadvacátým rokem. Středoškolák se stane vaším manželem nejspíše mezi osmadvacátým a třiatřicátým rokem. Na vysokoškoláka si budete muset počkat do jeho třiceti až šestatřiceti let.

4. Začne se chovat jako váš manžel.

V okamžiku, kdy je muž připraven oženit, se začíná chovat a jednat, jako by už vaším manželem byl. To například znamená, že s vámi plánuje budoucnost, představí vás přátelům i rodině, neočekává od vás pouze bezproblémovou zábavu, ale zajímá se zároveň i o vaše problémy. Je s vámi zkrátka schopný zvládnout i každodenní stereotyp a jeho nástrahy.

A kdy na manželství můžete zapomenout?

- Neustále opakuje, že se nechce vázat. Místo toho, abyste dalších několik let doufala, že ho změníte, raději změňte partnera.

- Koupil si Porsche. Neexistuje lepší způsob, jak celému okolí názorně ukázat, že o rodině, potažmo rodinném voze, skutečně ještě nepřemýšlí.

- Pro své ženaté kamarády má jen slova pohrdání, dělá si z nich neustále legraci a dává jim najevo, že takhle skončit nehodlá.

- Vyhýbá se plánům do budoucna a odmítá jakékoli akce v dlouhodobějším horizontu. Chce si nechat neustále volné ruce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Lepší manželství za pět minut
Manželský sex: Jak ho vylepšit
Vdávala jste se mladá? Nejspíš se rozvedete!
5 důvodů, proč se rychle vdát
Test: Ničí vám vaše manželství zdraví?