Menu
Úvod  ›   › 

18 tipů, jak ušetřit na svatbě

Zatímco ona básní o tom, jak bude za princeznu, vám se protáčejí panenky. Při představě, kolik budete muset zaplatit za jeden den, se vám dělá nevolno. Inspirujte se tipy, jak na svatbě ušetřit.

1. Zapomeňte na svatbu na poslední chvíli. Pokud si necháte dostatek času na plánování a organizaci, budete mít možnost najít výhodnější nabídky a dodavatele. Když vás bude tlačit čas, budete muset vybírat z omezených možností.

2. Ušetřete na pití. Jestliže necháte hostům k dispozici otevřený bar, nejspíš se ve finále nebudete stačit divit na konečnou výší účtu. Nespoléhejte na morální cítění hostů a nepředpokládejte, že si nedají whisku a podobně drahé pití. Dají.

3. Omezte obsluhu. Je jasné, že se vám budou snažit vnutit co nejvíc číšníků, barmanů a podobně. Pokud zvolíte formu rautu, vystačíte jen s několika lidmi personálu.

4. Zvolte si jiný termín než sobotu večer. Vzhledem k tomu, že jde o nejfrekventovanější termín, jsou obvykle největší poplatky za pronájem prostor a podobně.

5. Vezměte se mimo sezónu. Od května do října se odehrává nejvíc svateb, tudíž jsou služby nejdražší. Vezměte se mimo tyto termíny a ušetříte.

6. Kupujte strategicky. Jestliže máte našponovaný rozpočet, nemá smysl utrácet za luxusní oblek, šaty, několik svatebních dortů a podobné zbytečné výdaje.

7. Nestyďte se zeptat se na pozornost podniku zdarma. Některé podniky nabízejí dort, květinovou výzdobu, nebo svatební pokoj zdarma.

8. Udělejte obřad hned vedle místa, kde budete mít hostinu. Obřady pod širým nebem jsou v kurzu a ušetříte za přepravu hostů.

9. Pozvánky ke svatebnímu stolu vytiskněte na jednu kartičku se svatebním oznámením. Lidé, které nebudete zvát na hostinu, mohou dostat oznámení mailem.

10. Rezignujte na tradiční květinovou výzdobu. Naaranžujte na stoly výzdobu z ovoce a zeleniny, kterou budete moci zkonzumovat a nemusíte platit za květiny, které slouží jen a jen k okrase.

11. Vyšlete svou drahou na svatební veletrh a doufejte, že si tam vybere z levnějších šatů.

12. Květinová výzdoba obřadního místa se nechá přestěhovat na stoly a použít dvakrát.

13. Vybírejte hlavní jídlo s rozvahou; hovězí steak či plody moře jsou sice efektní, ale nápaditě upravené kuře či rizoto vaše hosty ohromí také a vy zaplatíte mnohem méně.

14. Zvolte styl svatby, kterému nebude vadit minimalismus. Okázalé romantické svatby už jsou stejně z módy.

15. Pokud nezvete dvě stě lidí, vsaďte na originalitu a napište si pozvánky a svatební oznámení rukou.

16. Zkuste se domluvit s obsluhou, že si přinesete své vlastní základní druhy alkoholu. Vyjde vás to mnohem levněji.

17. DJ vás vyjde vždy levněji než živá kapela a téměř vždy je výsledek mnohem lepší.

18. Odsuňte svatební cestu. Pokud si cestu naplánujete okamžitě po svatbě, bude finanční nápor příliš velký. Odsuňte cestu o půl roku a využijte například nabídku last minute.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a svatba