Menu
Úvod  ›   › 

Zimní svatba: Jak se vypořádat se špatným počasím

Svatba na podzim nebo v zimě má sice obrovské kouzlo, ale také stejně velké riziko, že vás potká déšť, vítr, nebo chumelenice. I přes špatné počasí si však obřad můžete užít. Pokud budete připraveni.

Přiměřené oblečení

Skutečně se nemusíte vzdávat fotografií pořízených venku jen proto, že se berete na podzim nebo v zimě. Je však nutné, abyste nepodcenili oblečení a volili jej podle toho, abyste byli schopni strávit venku alespoň půl hodiny, což je minimální čas, který budete na svatební focení potřebovat. Pořiďte si (ať už si je koupíte, nebo jen půjčíte) kabát, teplé sako (pro pány), pelerínu, kožíšek, nebo kabátek (pro dámy). Ženy by měly zapomenout na otevřené boty a volit spíše uzavřené lodičky. Pokud bude venku mrznout, nebo bude bláto, není od věci připravit si náhradní pár bot, které použijete na focení a po něm mít k dispozici jiný pár suchých, čistých bot. Nebojte se připravit si například i pár holínek, nebo sněhulí; vzniknou tak alespoň originální a netradiční fotky. Pokud chcete, aby na fotkách byli i vaši svědkové, upozorněte je na to, že by měli mít patřičné oblečení i náhradní obuv. Jen tak pro ně nebude venkovní focení traumatickým zážitkem, který jim zkazí celý den.

Jednoduchý přesun

Jestliže plánujete svatbu v zimním období, je naprosto nezbytné, abyste nepodcenili hladký přesun svých hostů. Není příliš ideální, pokud budete nutit své hosty, aby se zúčastnili obřadu pod širým nebem, poté promrzlí na kost bloumali po zámeckém parku, zatímco vy půjdete s nejbližší rodinou na hostinu. Naplánujte svatební program tak, aby jeden bod navazoval na druhý a existovala i záložní varianta pro ty, kteří se nebudou moci zúčastnit. Stejně tak byste měli mít promyšlený přesun hostů tak, aby nemuseli ujít v nepřízni počasí žádnou větší vzdálenost. Pamatujte na to při přistavování aut a při plánování místa obřadu i hostiny. Nezapomeňte vzít v úvahu i dostatečnou parkovací kapacitu, aby se hosté nemuseli brodit blátem a rozmoklým sněhem kvůli tomu, že neměli kde zaparkovat.

Vyberte vhodné místo

Při výběru místa na hostinu a následnou oslavu pamatujte na to, že vaši hosté budou potřebovat nějak odložit své kabáty a bundy. Jestliže se vaší svatby zúčastní víc než padesát hostů, vyplatí se vám najmout jednorázovou výpomoc, nebo požádat někoho z personálu restaurace, zda by na kabáty nepřipínal šatnářské bloky. Zabráníte tak chaosu při odchodu, kdy se budou muset hosté probírat hromadou cizích svršků a hledat své vlastní šaty. Stejně tak by mělo být v místnosti místo, kde si hosté budou moci očistit a osušit mokré boty. Nezapomeňte také vybrat místo oslavy tak, aby bylo v zádveří dostatečný prostor, kde se budou moci pohodlně svléci i obléci do kabátů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Svatba: Jak udržet náklady na uzdě
Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu
4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)
6 největších svatebních faux pas