Menu
Úvod  ›   › 

Týden před svatbou: Co musíte udělat pro svou krásu

Za týden se vdáváte a přirozeně chcete vypadat co nejlépe. Přinášíme vám týdenní plán kosmetických procedur, které byste měla podstoupit, abyste byla ve svůj svatební den byla za tu nejkrásnější.

7 dní před svatbou

Zaměřte se na cvičení. Je jasné, že za sedm dní už žádné zázraky se svou postavou nezvládnete, ale pokud budete denně cvičit alespoň hodinu, vaše svaly se zpevní a budete ve větší formě. Kromě toho, že se vám podaří zlepšit držení těla a budete působit štíhleji, získáte lepší kondici, která vám pomůže přežít v pohodě náročný svatební den. Ideálním cvičením je například pilates, díky kterému zpevníte střed těla a budete působit štíhlejším dojmem.

Co nedělat: Několik dní před svatbou zapomeňte na barvení vlasů. Odborníci doporučují barvit vlasy dva týdny až deset dní před vaším velkým dnem. Rozhodně se však vyvarujte dramatických změn, které by vám mohly způsobit nepříjemné překvapení bez možnosti nápravy.

6 dní před svatbou

Tento den si vyhraďte na profesionální kosmetické ošetření pleti, včetně jejího vyčištění. Pokud máte citlivou pokožku, budete potřebovat určitý čas na to, aby se "vzpamatovala" a měla jste jistotu, že nebudete mít ve svůj svatební den na tváři červené skvrny.

Co nedělat: Vyvarujte se chemického peelingu, laserových zákroků a injekcí - jakýkoli invazivní zákrok se do vašeho svatebního dne nestihne zahojit.

5 dní před svatbou

Dnešek si vyhraďte na peeling celého těla, při němž odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se zjemní. Kromě toho bude mít vaše pokožka dostatek času na to, aby zmizelo případné podráždění. Pokud nemáte vyzkoušenou domácí masku, raději se svěřte do péče profesionálům, abyste měla záruku kvalitního výsledku.

Co nedělat: Omezte užívání alkoholu a soli. Obojí je hlavním viníkem zadržování tekutin. Místo toho raději pijte bylinkové čaje a soustřeďte se na dostatečný pitný režim.

4 dny před svatbou

Zvyšte svůj příjem vitamínů. Podle odborníků u stresovaných osob významně klesá hladina vitamínu B. Ten je naprosto stěžejní pro kognitivní funkce. Kupte se kvalitní multivitamíny a užívejte je před svatbou, abyste pomohla svému imunitnímu systému zvládnout mimořádně stresující situaci.

Tento den je také vyhrazen pro úpravu obočí a depilaci v oblasti bikin. Musíte mít jistotu, že podrážděná pokožka bude mít dostatek času na uklidnění. Úpravu obočí však nechte na profesionálech. Obočí totiž dodává obličeji výraz a špatně vytrhané obočí se jen velmi těžko napravuje.

3 dny před svatbou

Naplánujte si relaxační den, během kterého načerpáte energii. Ideálně můžete zajít se svým nastávajícím na masáž, která vám pomůže uvolnit napětí svalů. Pokud hodláte použít samoopalovací krém nebo sprej, teď je ten nejlepší čas. Opět zvažte jeho použití a svěřte jej raději do rukou odborníkům.

2 dny před svatbou

Je čas na manikúru a pedikúru. Dva dny před svatbou máte velkou naději, že vám upravené nehty vydrží a nezničíte si je. Nejnovějším trendem v úpravě nehtů je přirozený vzhled, či francouzská manikúra. Pokud máte bílé šaty, vyvarujte se příliš výrazných barev.

1 den před svatbou

Dejte si výživnou a lehkou snídani, která vám dodá dostatek živin Dopřejte si dlouhou horkou koupel a při té příležitosti udělejte depilaci podpaždí. Jste připravena!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Sex o svatební noci: Co ano a co ne
Svatební účes: Tipy, které se vám vyplatí
Jak si vybrat svatební šaty? Co musíte vědět
4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)