Menu
Úvod  ›   › 

Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit

Nenechte si svatbu zkazit zbytečnými chybami, kterých se budoucí novomanželé často dopouští. Představujeme vám největší prohřešky, kterých se můžete v rámci svatebních příprav dopustit

Rozhodli jste se, že se se svou drahou polovičkou vezmete a začali jste (ať už dobrovolně, nebo pod lehkým tlakem) plánovat den, který by měl být údajně jedním z nejkrásnějších ve vašem životě. Následující chyby patří mezi časté:

1. Příliš stylizovaná svatba

Možná sice vaše drahá polovička omdlévá nadšením nad fotkami svatby v růžových odstínech, nebo se vám snaží namluvit, že byste měli jet na obřad čtyřspřežím běloušů a vy byste si měli obléci rokokový kostým. Pokud jsou pumpky a napudrovaná paruka přesně ve vašem stylu, klidně si je v rámci svého svatebního dne oblečte a užijte si je. Jestliže byste se však v tomto stylu neměli cítit dobře, nenechte se do něj vmanipulovat. Váš svatební den by měl být o kompromisu, do kterého každý z páru promítne část svých představ. K čemu bude, pokud si vaše drahá zařídí svatbu přesně podle svých představ z doby dospívání, ale vy budete celý den trpět? Svatbu byste si měli užít oba dva.

2. Nedostatek individuality

Je sice možné, že ve vašem kraji je zbytek únos nevěsty, svatební hostina pouze v rodinném kruhu, nebo dražba svatebního střevíčku. Nicméně pokud nehodláte trávit půl svatebního odpoledne bez novomanželky, s tchyní a tchánem si nemáte absolutně co říct a dražba vám připadá jako jedna veliká trapnost, neexistuje jediný důvod, proč byste je měli podstupovat. Udělejte si svatbu podle svého osobního vkusu a preferencí bez toho, abyste se stali otroky tradic, o které nikdo z vás nestojí. Odosobněná svatba se stává bezduchým sledem rituálů a úkonů, které nebaví nikoho. Dejte vašemu svatebnímu dnu pečeť vaší individuality a zařiďte si jej tak, aby vyhovoval především vám.

3. Utrácíte zbytečně peníze

Ve svatebním průmyslu a službách se točí obrovské sumy peněz a jejich výrobci a poskytovatelé hrají především na city a sentiment budoucích nevěst. Takže vaše vyvolená může snadno získat pocit, že bez toho, aniž byste si najali naleštěnou bílou limuzínu, nemůžete na svatbě existovat, nebo že jestli se nebude vdávat ve značkových svatebních šatech, do roka se nutně rozvedete. Se svatebními náklady zacházejte uvážlivě a opatrně. Nemá cenu kazit si vzpomínky na svatební den myšlenkou na horentní účet, který jste museli zaplatit.

4. Zvete nevhodné hosty

Vaše švagrová ve vás probouzí silně agresivní nutkání a kdykoli si vzpomenete na svou tetu Milenu, dělá se vám fyzicky nevolno? Potom neexistuje jediný důvod, proč by se měly zúčastnit vašeho svatebního dne. Zapomeňte na všechny společenské ohledy a na svatbu si pozvěte pouze ty hosty, v jejichž přítomnosti je vám příjemně a o které skutečně stojíte. Je to především váš den a nikoli příbuzenská sešlost.

5. Nemáte záložní varianty

Samozřejmě, že by bylo super, kdyby ve váš svatební den svítilo slunce, nebe bylo vymetené, netlačily vás boty a svatební menu všem chutnalo. Možná, že to tak dokonce i dopadne. Rozhodně byste však měli mít vymyšlené záložní varianty, které zajistí, že se vám kvůli propršenému dni nezhroutí celá svatební oslava. Náhradní, pohodlně prošlapané, boty sice nemusí být posledním módním výstřelkem, ale v pozdních večerních hodinách vám mohou doslova zachránit život. Stejně tak se vám bude hodit jedna porce a jedno místo u svatební tabule navíc pro případného partnera/partnerku některého z hostů, s jehož přítomností jste původně nepočítali. Právě záložní varianty jsou tím, co odlišuje průměrnou svatbu od výjimečné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Svatba: Jak udržet náklady na uzdě
5 nejlepších tipů na svatební cestu po Evropě
Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu
5 signálů, že si ji nemáte brát
6 největších svatebních faux pas