Menu
Úvod  ›   › 

7 úžasných nápadů pro zimní svatbu

Svatba v zimě vůbec nemusí být propadákem, ale může směle konkurovat letním svatebním oslavám. Inspirujte se sedmi skvělými tipy, které povýší vaši zimní svatbu na skutečný hit.

Zimní obřad má neopakovatelnou atmosféru, na kterou budou všichni rádi vzpomínat, jen musíte vědět, co zdůraznit a na co si naopak dát pozor. Zimní svatba je nedostižná, proto směle do ní!

Svatební barvy

I když jsou tradičními barvami zimy červená a zelená, které s ní má řada lidí spojené zejména kvůli vánočním svátkům, rozhodně se nemusíte omezovat pouze na klasické kombinace. Překrásně vypadá svatební zimní aranžmá v bílých a stříbrných odstínech. Ať už venku budou sněhové závěje nebo ne, stříbřitě bílé, či křišťálové dekorace dodají vašemu velkému dnu neopakovatelnou atmosféru. Bílé saténové stuhy vypadají například mimořádně dobře zavázané kolem opěradel židlí u svatební tabule. Svatební stůl můžete vyzdobit "křišťálovými" dekoracemi (například IKEA prodává plastové kapky, které vypadají jako kousky broušeného křišťálu), nebo květy bílých orchideí.

Květiny

Červené růže, kaly, lilie, amaryllis... to všechno jsou květy, které na zimní svatbě zazáří. Výběr květů můžete konzultovat ve vybraném květinářství a rozhodnout se například i podle ceny (protože v zimě mohou být obecně květiny značně nákladnou položkou vaší svatby). Rozhodně byste však neměla volit bílou a pastelové barvy květů. Kytice by měla tvořit výrazný barevný akcent, který vaši svatební róbu rozzáří (samozřejmě za předpokladu, že jste si nevybrala šaty zářivých barev).

Svatební oznámení

Horkým hitem zimních vdavek jsou oznámení v kombinaci námořnická modrá s bílou, nebo čokoládová hnědá s bílou. Ať už se rozhodnete pro oznámení ve formálním stylu, nebo zvolíte originální podobu, s touto barevnou kombinací rozhodně nešlápnete vedle. Jestliže se budete vdávat v romantickém stylu, skutečně trendy jsou svatební oznámení psaná inkoustovým perem.

Jmenovky na stůl

Jmenovky na stůl by měly ladit s barevným vyzněním i svatebními dekoracemi. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti a napsat na kartičky jména stříbrným inkoustem. Pokud nechcete vymýšlet složitě stojánek na jmenovky, jednoduše je opřete o jablka. Klidně můžete kombinovat červená a zelená jablka a získáte tak originální dekoraci svatebního stolu.

Hudba

Pokud chcete být skutečně styloví, zvolte jako doprovod svého svatebního obřadu Vivaldiho Zimu ze Čtyř ročních období. Jde o důstojnou a majestátní hudební kulisu, která navíc není tak "provařená" jako otřepaný Svatební pochod.

Svatební nápoje

Zimní svatba vyžaduje i stylové zimní nápoje. Nic nezkazíte s horkou čokoládou, svařeným vínem, nebo například horkým jablečným džusem se skořicí. Využijte toho, že můžete servírovat netradiční teplé nápoje, se kterými byste při letní svatbě neuspěli. Nejenže se vaši hosté zahřejí, ale dodá to celé oslavě i výjimečnou atmosféru.

Občerstvení

Stylově můžete pojmout i občerstvení na zimní svatební oslavě. Velmi fotogenicky například působí čokoládové fondue, do kterého si budou vaši hosté sami namáčet kousky ovoce. Servírovat můžete například i hrnky s horkou polévkou, které si hosté budou moci odnést s sebou ven a ohřát si o ně ruce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Druhá svatba: Co ano a co ne
Svatební šaty pro každou postavu
Největší chyby, které děláte při plánování svatby
Týden před svatbou: Co musíte udělat pro svou krásu
Zimní svatba: Jak se vypořádat se špatným počasím