Menu
Úvod  ›   › 

10 chyb, kterým se musíte na svatbě vyhnout

Vysoké podpatky, neomezená konzumace alkoholu, neprověřený DJ. Představujeme vám deset největších chyb, které vám zcela jistě zkazí svatební den.

1. Neomezená konzumace alkoholu

Pokud budete na své hostině a následné oslavě podávat alkohol, je nutné se domluvit se na určitých limitech. Jestliže máte omezený rozpočet a nehodláte si nechat svatebním dnem vybílit konto, raději si rozmyslete neomezenou konzumaci alkoholu. Nespoléhejte na soudnost hostů, protože s pokračujícím časem a stoupající hladinou alkoholu možná velká část z nich zatouží poznat nejrůznější položky nápojového lístku, včetně koktejlů a dalších drahých záležitostí.

2. Vysoké podpatky

Jistě, vysoké podpatky jsou velmi sexy, ale uvědomte si, že je budete mít na nohou přibližně dvanáct hodin. Jestliže na jejich nošení nejste zvyklá, je pravděpodobné, že už po hostině budete mít jediné přání; a totiž odkopnout je do kouta a nazout si pohodlné pantofle. Stejně tak pozor na neprošlápnuté boty, které vám vyrobí bolestivé puchýře a vyřadí vás tak z tanečního reje.

3. Neprověření DJ

Nepředpokládejte automaticky, že najatý DJ bude mít všechny diskotékové hity osmdesátých let, nebo naopak současné písně, které slyšíte v rádiu. Pokud máte nějaké speciální nároky, nebo oblíbený styl hudby, zeptejte se předem DJ, zda jej má v nabídce, nebo si jej bude muset zjistit předem.

4. Neurčení si priorit

Co je pro vás skutečně důležité? Záleží vám nejvíc na fotkách, hudbě a tanci, jídlu a pití, dekoracích, nebo ubytovacích kapacitách? Podle toho také přerozdělte své prostředky, které máte na svatbu k dispozici. Soustřeďte se na jednu nebo dvě věci, které jsou pro vás opravdu podstatné, a ušetříte si tak mnoho stresu.

5. Šaty příliš předem

Při frekvenci, se kterou salóny svatební šaty půjčují, je obvyklé, že si nevěsty svůj model vybírají několik měsíců před svatbou. Problém ale může nastat v případě, že si jej několik dnů před svatbou znovu nevyzkoušíte. Za tak dlouhou dobu může vaše váha udělat velký skok a ve svatební den tak zjistíte, že vám šaty vůbec nesedí.

6. Zbytečný stres

Svatební den sám o sobě představuje značný stres a budete z něj oba dva vyčerpaní. Pokud se budete ještě navíc stresovat tím, že tetička Jarmila nemá pokoj s výhledem do lesa, nebudete mít na svatbu úplně nejlepší vzpomínky. Najděte si mezi hosty pomocníka (případně najměte svatební koordinátorku), který bude podobné záležitosti řešit za vás.

7. Rozloučení se svobodou

Rozhodně a v žádném případě si neplánujte rozloučení se svobodou den před svou svatbou. Pokud nechcete mít na svatebních fotkách kruhy pod očima, potýkat se s kocovinou a soustředit se při obřadu především na to, abyste nepozvracela oddávajícího, dejte si mezi rozloučením se svobodou a svatbou minimálně týden.

8. Absence vedení

Pokud neurčíte jednoho vedoucího, který bude mít na starosti organizaci, bude se vám do ní plést množství lidí, kteří budou produkovat především chaos. Pokud nemáte najatou svatební koordinátorku, určete člověka, který bude vědět, kdo jde v jakém autě, kde bydlí, kde sedí a co bude další bod programu. Odkazujte na něj také všechny případné tazatele.

9. Lpění na detailech

Uvědomte si, že svatba je velkou akcí, kterou nikdy nemůžete naplánovat do všech detailů. Neupínejte se na nepodstatné věci a nestresujte se tím, že se vše stoprocentně nepodařilo. Stále si opakujte, že na tyto věci si za dva roky už ani nevzpomenete a zbudou vám vzpomínky na vydařenou svatbu.

10. Vysoká očekávání

Vždy se najde někdo, kdo se nebude bavit, komu bude připadat jídlo moc slané, víno teplé a hudba příliš hlasitá. Nezapomínejte na to, že svatbu byste si měli užít především vy dva a nenechte si ji zkazit věčnými kritiky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
Syndrom příšerné nevěsty
Test: Máte se vzít?
Nástrahy letní svatby