Menu
Úvod  ›   › 

Svatba v zimě: Nápady, které se vám budou hodit

Rezignujete na tradiční svatbu v létě a hodláte říci "ano" v nejbližších dnech? Potom se vám budou hodit ty nejlepší tipy pro zimní nevěsty a svatby.

Ne každý touží po svatbě na rozkvetlé louce a s pálícím sluncem v zádech. Jestliže jste se rozhodla, že váš velký den se odehraje v zimních měsících, inspirujte se nápady na zimní svatbu.

Dárky pro hosty

Zimní svatba přímo vybízí k tomu, abyste tomuto tématu podřídili i výběr drobných pozorností pro zúčastněné hosty. Zkuste je podarovat například párem pletených palčáků. Jde o tématický, originální, osobní a přitom praktický dárek, který každý zcela jistě využije. Stejně praktické jsou i malé skleničky soli do koupele, které vypadají na stole velmi fotogenicky, a kdy jindy si už horkou koupel vychutnáte raději než v mrazivém dni? Vděčným dárkem pro hosty je i balíček na přípravu horké čokolády nebo kakaa. Záleží jen na vás, co do něj přibalíte. Osvědčenou sestavu představuje hrnek, ozdobná lžička, balíček kakaa či čokolády a koření na dochucení. Milým dárkem, který můžete položit na talíř každého z hostů, je také rolnička.

Svatební šaty

Neexistují samozřejmě žádné šaty, které by byly na zimní svatbu zapovězené, nicméně právě v zimě (zejména pokud se vám podaří strefit se do zasněžené krajiny) si můžete víc než kdy jindy dovolit tmavší a nezvyklé barvy šatů, jako je modrá, zelenkavá, nebo dokonce černá. Zatímco v černé budete na rozkvetlé louce působit velmi nepatřičně, v zasněžené přírodě bude démonická. Podle stylistů budou v zimních měsících dobře vypadat i syté barvy, jako je švestková nebo čokoládová. Pokud milujete pastelové barvy a hodláte je uplatnit i při své zimní svatbě, je nutné podtrhnout je alespoň výraznými doplňky, protože v kombinaci s bílým nebo šedým pozadím vyzní velmi nevýrazně. Podtrhnout barevně nevýraznou róbu vám účinně pomůže například i červený koberec, po kterém budete přicházet.

Svatební kytice

Při výběru svatební kytice budete v zimních měsících možná poněkud limitovaná a jen těžko budete shánět například kytici lučního kvítí, ale i přesto máte k dispozici celou řadu možností. Například i když jsou růže typicky letní květiny, díky skleníkům je dostanete v jakémkoli měsíci roku. Velmi populární svatební květinou jsou v poslední době orchideje, u nichž máte na výběr z celé řady barev, typů a cen. Ideální pro zimní měsíce jsou potom chryzantémy, které jsou odolné vůči nízkým teplotám.

Zimní výzdoba

Ani v zimě se nemusíte vzdávat květinové výzdoby, zeptejte se své floristky a zkonzultujte s ní možnosti, které máte. Tradičně můžete nechat stoly vyzdobit stejnými květinami, které budou tvořit vaší svatební kytici, ale sáhnout můžete i po originálnější variantě. Zkuste si představit, jak budou na stolech vypadat dekorace z jehličnatých větviček, či cesmíny, nebo břečťanu. Teplou a útulnou atmosféru vykouzlíte například svíčkami plovoucími v miskách naplněných vodou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
18 tipů, jak ušetřit na svatbě
Jak vybrat místo na svatební hostinu
Syndrom příšerné nevěsty
Jak si vybrat svatební šaty