Menu
Úvod  ›   › 

Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu

To, že nemáte doma zapomenout prstýnky a neotálet zbytečně dlouho s kladnou odpovědí před oddávajícím, je zřejmě jasné každému příčetnému člověku. Nabízíme vám ale dvacet tipů, které vám možná zachrání svatbu.

1. Bylo by trochu zvláštní, kdybyste výběru svého obleku věnovali stejnou pozornost, s jakou vaše nejdražší vybírá své svatební šaty. Pokud se ale po obleku začnete shánět týden před svatbou, existuje značná pravděpodobnost, že se budete ženit v šatech po dědečkovi a vaše drahá polovička s vámi půl roku po svatbě nepromluví ani slovo.

2. Pokud budete využívat půjčovnu smokingu, nebo dokonce fraku, je obvykle nutné provést rezervaci minimálně tři měsíce předem.

3. Neholte se ráno před svatbou, ale pokuste se to nechat až na několik hodin před obřadem. Budete se tak cítit svěžejší a budete příjemnější "na dotek" i pro novomanželský polibek.

4. Holte se po směru růstu vousů, abyste předešli řezným rankám, zarůstajícím vousům a zaníceným pupínkům.

5. Nezapomeňte si dát do kapsy obleku balíček žvýkaček. Budou se vám hodit, až získáte pocit, že nad vaším dechem získává navrch pivo.

6. Nepodceňte roli pořádně vydatné snídaně. Kromě toho, že vám dodá energii na rozhodující okamžiky před oddávajícím, hlavně získáte do žaludku základ pro budoucí alkoholové orgie.

7. Pokuste se nekouřit a začít s panáky dřív, než za sebou budete mít společenské oficiality. Vaše drahá zřejmě nebude nadšením bez sebe, když ji budete líbat podroušení nebo s nikotinovým dechem. Podobně nenadchnete ani gratulující svatební hosty.

8. Nemusíte nutně používat parfém, stačí vám mýdlo a voda po holení. Buďte ujištěni, že litry parfému použili všichni vaši svatební hosté.

9. Ještě před svatbou trvejte na stanovení maximální částky, kterou jste ochotní za svatbu utratit a tomuto rozpočtu podřiďte vše. Ženy bývají posedlé představou svého velkého dne, kdy jsou za princezny, a svatební účet vám může pořádně provětrat peněženku.

10. Týden před svatbou si na sebe vezměte svatební oblek a buďte v něm alespoň hodinu. Jen pokud se v něm budete chvíli pohybovat, můžete odhalit takové nedostatky, jakože vám například při posazení se prasknou kalhoty.

11. Pokud nechcete strávit svatební odpoledne v ponožkách, kupte si boty minimálně měsíc dopředu a noste je například do práce, abyste je dostatečně "prošlápli."

12. Košile v barvě slonové kosti vypadá vždy minimálně o třídu lépe než čistě bílá košile, která působí dojmem, že jste se nestačili převléci z kanceláře.

13. Vyžehlete si ji den předem, aby na ní nezůstaly vlhké stopy od žehličky.

14. Ujistěte se, že vaše kalhoty jsou správně dlouhé. A to samé platí i o rukávech vaší košile. Není větší trapas, než kalhoty, ze kterých vám při každém kroku lezou ponožky, nebo je plandáte po zemi.

15. Rozhodněte se mezi rozhalenkou a košilí s kravatou. Klasická košile, pouze rozepnutá a bez kravaty je společenským faux pas.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak najít správného svatebního fotografa
10 chyb, kterým se musíte na svatbě vyhnout
Sex o svatební noci: Co ano a co ne
5 nejlepších tipů na svatební cestu po Evropě