Menu
Úvod  ›   › 

Nástrahy letní svatby

Vy, on, svatební hosté a nádherný slunečný den. Zní to přímo idylicky. Jenže skutečnost může být úplně jiná. Svatba v létě s sebou nese spoustu úskalí a rizik, se kterými musíte předem počítat.

Svatební dort

Dorty s máslovým krémem jsou vynikající a trendové... ale jen v chladném počasí. Ve vysokých letních teplotách si koledujete o to, že se dort rozteče a budete svým hostům servírovat nevzhledné hromádky drobků a polotekutého krému. O tom, jak chutnají hutné krémy v letním vedru se už ani není třeba zmiňovat. Místo toho si raději nechte udělat fondán (dělá se z vody a cukru), který si udrží svůj tvar i vzhled až do chvíle, než dort začnete krájet. Snažte se také vybírat lehké a svěží příchuti, které se k létu hodí. Hitem jsou citrusy nebo jahody. Pokud je to možné, snažte se, aby vám dort doručili co nejpozději před hostinou a eliminoval se tak čas, kdy bude vystaven horku.

Vybírejte oblečení

Nic se nevyrovná muži v dobře padnoucím smokingu - zvlášť pokud je to váš budoucí muž - ale oblek pro ženicha a jeho svědka by měl mít v létě pokud možno co nejméně vrstev. Netrvejte na vestě, šerpě a podobných doplňcích, které z vašeho nastávajícího udělají vařeného zarudlého ženicha. Pro sebe a případné družičky vybírejte šaty, které nebudou ušité z těžkých tkanin, jako je například hedvábí nebo satén. Uvědomte si, že v nich budete muset vydržet celý den.

Přizpůsobte menu

Podáváte občerstvení ve formě švédských stolů? Potom přemýšlejte o tom, jaké položky jej budou tvořit. Mořské plody, nebo sýrové a uzeninové mísy nejsou dobrý nápad, protože v horkém počasí se během krátké chvíle promění v časovanou bombu. Místo klasických obložených talířů podávejte vtipné letní občerstvení, jako je například studená polévka (gaspacho), zmrzlinu, ovocnou tříšť a podobně. Nezapomeňte na dostatek lehkých salátů, které přijdou hostům v horkém počasí mimořádně vhod.

Pozor na květiny

Pokud existuje pravděpodobnost, že během vašeho svatebního obřadu bude velké horko, musíte tomu přizpůsobit i výběr květin. Naprosto nevhodné jsou například tulipány, nebo hortenzie, které jsou sice velmi oblíbené, ale v horku rychle vadnou. Mnohem lépe budou v horku vypadat růže nebo orchideje, na kterých se vysoké teploty tolik nepodepíší.

Zrádné líčení

Skutečným postrachem nevěst je představa rozteklého make-upu a tmavých šmouh pod očima, s nimiž bude zvěčněná na všech fotografiích. Používejte na líčení zásadně voděodolné přípravky, které vám zaručí, že stékající pot nezanechá na vašem obličeji dílo zkázy. Čas od času můžete vzhled své pleti osvěžit jemnou vodní sprškou z rozprašovače.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
Syndrom příšerné nevěsty
Svatební šaty pro každou postavu
9 svatebních hororů: Jak se jim vyhnout