Menu
Úvod  › 

5 tipů, které pomáhají při udobřování

Po rozepři se obě strany většinou potýkají s pocity nepochopení, křivdy, odcizení. Asi není potřeba zdůrazňovat, že sebelítost je jednou z destruktivních pocitů, které nikam nevedou. Litovat se ničemu nepomůže. Po hádce může u některých ?paličatých?jedinců trvat i několik dní či týdnů, než najednou do normálu. Nic z toho vztahu neprospívá.

Vyměnit si názory, pohádat se je docela běžné, ale součástí takové výměny by ve zdravých vztazích mělo vždy být i usmíření. Zažeňte mračna a nechte vykouknout opět sluníčko. Držet si v sobě negativní pocity neprospívá fyzickému ani psychickému zdraví.

Zdroj:Udobřování

Nebuďte jen soudce

Soudit je docela lehké, ovšem vžít se také do obhájce a celé poroty už vyžaduje určitý druh zralosti. Zkuste být víc empatičtí a nedívat se na daný problém pouze z jednoho úhlu. To, že s partnerem nesdílíme stejné nadšení či názor neznamená, že se musíme přít jako malé děti a vnucovat někomu naše myšlení. Přijmete zkrátka fakt, že druhý člověk může mít na věci jiný pohled. Nikdy se neurážejte, nenapadejte a akceptujte rozdílnost.

Komunikace

Komunikace je základem každého vztahu, bez kvalitní komunikace vztah nebude fungovat. Namísto nafrněného obličeje a tiché domácnosti mluvte a mluvte. Jak se cítíte, co si myslíte, zda by vám to parter víc přiblížil, protože domněnky vedou k problémům. Vy se domníváte, že vás partner urazil, zranil, ponížil, ale on to tak třeba vůbec nemyslel a nebylo to cílem.

Běžte se bavit

Místo toho, abyste zalezli každý do jedné místnosti, běžte třeba na procházku. Čerstvý vzduch vám pomůže oběma vyčistit hlavu, srovnat myšlenky a hlavně v klidu na veřejnosti vše vyřešit. Doma za zavřenými dveřmi to láká k nekontrolovatelnosti.

Omluva

Omluva není slabost, ale důkaz vnitřní síly. Omluvit by se měli oba, pokud jeden spor vyvolal a druhý, pokud na ní reagoval nepřiměřeně. Jeden sice problém spustil, ale druhý v něm pokračoval a vdechl tomu život. V takovém případě jsou viníci dva.

Myslete na hezké věci

Stává se, že žena trucuje, odmítá sex a myslí si, že tím partnera vytrestá - omyl. Trestá i sebe samu. Není lepšího koření na neduhy, než fyzický kontakt. Vždy si uvědomte, že navzdory rozdílnostem svého partnera milujete a vybavte si společné krásné okamžiky. Je jen na vás, kterému pocitu dovolíte, aby ve vás převládal.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články