Menu
Úvod  ›   › 

10 jednoduchých triků, jak se přinutit k cvičení

Nemůžete si zvyknout na pravidelné cvičení a přinutit se ke sportování? Vyzkoušejte následující tipy. Úspěch zaručen!

1. Myjte si vlasy pouze při cvičení.

Slibte sami sobě, že si umyjete vlasy pouze po tréninku. Pokud nežijete poustevnickým stylem života, váš závazek vás donutí k pravidelnému pohybu.

2. Oblečte se do sportovního.

Když už se oblečete do sportovního, budete mnohem víc namotivováni ke sportovnímu výkonu. A také se vám nebude chtít svlékat, aniž byste svého oděvu řádně využili.

3. Představte si sami sebe po tréninku.

Představte si sami sebe, jak skvěle se cítíte po tréninku. Endorfiny jsou mocné a když si představíte ten skvělý pocit, který se dostavuje po sportování, budete mnohem motivovanější.

4. Vzpomeňte si, proč jste začali.

Až se vám zase nebude chtít vstát z postele, vzpomeňte si, proč jste s cvičením vůbec začínali. Připomeňte si, jak jste se cítili v létě v plavkách, nebo jak nepříjemné vám bylo, když jste nemohli popadnout dech při výšlapu do druhého patra. Zkrátka si vybavte ten okamžik, kdy jste se rozhodli změnit svůj životní styl.

5. Zeptejte se sami sebe, jestli nebudete litovat, když trénink přeskočíte.

Když se vám nebude chtít sportovat, zeptejte se sami sebe, jestli nebudete litovat, když trénink vynecháte. A odpověď bude nejspíš znít, že budete nejen litovat, ale budete ze sebe mít špatný pocit a výčitky svědomí.

6. Zkuste skupinové lekce.

Pro řadu lidí je mimořádně těžké motivovat se k individuálnímu cvičení. Zkuste místo toho skupinové lekce. Když budete sportovat s dalšími lidmi, snáze se přinutíte k pravidelnosti. Můžete si domluvit i sportovní zápasy s přáteli, které se vám budou rušit obtížněji než cvičení o samotě.

7. Představte si sami sebe jako sportovce.

Místo toho, abyste přemýšleli nad tím, jak se vám nechce hýbat, představujte si sami sebe jako slavného, profesionálního sportovce. Je jedno, jestli si budete představovat, že jste uprostřed tréninkového plánu, nebo že právě běžíte rozhodující závody. I když vám tato motivační metoda může připadat poněkud infantilní, funguje překvapivě dobře.

8. Dávejte si malé výzvy.

Nechce se vám vůbec nic? Zkuste sami sobě slíbit, že si zacvičíte alespoň deset minut. Nebo že zaběhnete pouze krátkou trasu, ale ve vynikajícím čase. I drobné cíle vám pomohou zvednout se z pohovky.

9. Nezapomínejte na dlouhodobé cíle.

Stejně důležité jako krátkodobé jsou i dlouhodobé cíle. Dejte si cíl, kterého můžete reálně dosáhnout v horizontu několika měsíců, a ke kterému můžete upnout svou motivaci. Může to být například zaběhnutý závod, určité oblečení, do kterého se chcete vejít, nebo počet kilogramů, které hodláte zhubnout.

10. Poslouchejte audioknihy.

Stáhněte si poutavé audioknihy a touha doposlechnout si příběh a zjistit, jako to celé vlastně dopadne, vám bude pohánět k dalším sportovním výkonům.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší a nejhorší motivace pro hubnutí
Jak spálit 100 kalorií za 10 minut
Co cvičit ráno, přes den a co večer
Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu
Důvody, proč dneska opravdu necvičit
6 tipů pro zimní běžce