Menu
Úvod  ›   › 

Rande po rozchodu: Jak začít znovu

Je jedno, proč jste se rozešli a kdo za to mohl. Randění po rozchodu je vždy obtížné a speciální. Načerpejte užitečné tipy, jak na to.

Možná jste právě po rozchodu. Nebo jste se rozvedli a zůstali jste s sami s dětmi. Každopádně představa, že se vrhnete po hlavě do seznamování a navážete nějaký nový vztah pro vás může být zvláštní až nepřijatelná v každém z těchto případů. Vaše nejistota potom bude zcela určitě větší, pokud máte už své vlastní děti. Inspirujte se užitečnými tipy, jak zvýšit hodnotu svých akcií na seznamovacím trhu.

Dejte si čas

V první řadě si musíte být jisti, že už jste psychicky i emočně připraveni začít nový vztah a seznamovat se s novými lidmi. To je jeden z nejdůležitějších faktorů randění po rozchodu. Konec dlouhodobého vztahu nebo rozvod manželství je často značně dramatický a emoční vypětí se zvyšuje tím víc, čím déle jste spolu byli a čím víc věcí jste společně prožili. Pomůže vám, pokud si o svých pocitech promluvíte se svými blízkými, přáteli nebo třeba psychologem. Zcela určitě prožíváte nebývalé množství emocí a není ostuda, pokud si s nimi nevíte sami rady a potřebujete s jejich zpracováním pomoci. Nespěchejte na sebe a dejte si čas, až budete připraveni vrhnout se do nového vztahu, zcela určitě to poznáte.

Najděte důvěru sami v sebe

Rozvod nebo rozchod může s vaším sebevědomím pořádně zacvičit. Možná se za něj sami obviňujete, stydíte se, máte výčitky svědomí, nebo stále dokola přemýšlíte, co jste udělali špatně. S tím musíte okamžitě přestat! Je potřeba abyste co nejrychleji získali otřesenou sebedůvěru a sebevědomí. Nechte si udělat nový sestřih, dojděte si ke kosmetičce, kupte si něco nového na sebe, zaměřte se na práci. Dělejte zkrátka věci, které vám nedovolí pitvat se ve skončeném vztahu.

Vyjděte si

Pokud máte pocit, že vám princ na bílém koni projede obývákem a zakotví doživotně ve vaší posteli, je nejvyšší čas tyto představy opustit. Onoho osudového muže nikdy nepotkáte, pokud nevyjdete mezi lidi. Snažte se potkávat nové lidi a domluvte si alespoň dvě schůzky za měsíc. Klidně se zeptejte svých přátel, jestli neznají nějakého single pohledného muže, zapojte se do internetových seznamek a chatů. Čím víc lidí poznáte a schůzek absolvujete, tím větší jsou vaše šance, že potkáte někoho, kdo se vám bude líbit. A i kdyby mezi vámi nevzplanula celoživotní vášeň, získáte nové kamarády a přátele.

Připravte své děti

Pokud máte vlastní děti a randíte, je nutné oddělovat rodinu a přítele až do doby, kdy si budete jistí, že nejde o krátkodobý omyl. Neberte ho zpočátku k sobě domů, scházejte se u něj nebo v hotelu. Doma ho nechte přespat pouze v případě, že vaši potomci nejsou přítomni. Krátkodobé vztahy, které se rychle střídají a s nimi i muži objevující se ráno u rodinné snídaně, budou vaše děti zbytečně mást a zraňovat. Až se rozhodnete nového partnera dětem představit, zvolte nějakou zábavnou aktivitu. Odpoledne v aquaparku, nebo na výletě bude mít mnohem uvolněnější atmosféru než nedělní rodinný oběd.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Randění a flirtování