Menu
Úvod  ›   › 

Jak se obléknout na rande

První rande s vytouženou ženou vás může přiblížit vašim snům, ale také to může být obrovský průšvih. Mimo jiné i proto, že zvolíte nevhodné oblečení a budete v jejích očích za burana. Víte, jak se obléknout na první schůzku?

První schůzka je plná příslibů, ale zároveň také vsázíte všechno na jednu kartu a moc dobře víte, že pokud na ni dostatečně nezapůsobíte teď žádná druhá šance už se konat nebude. Styl oblečení na první schůzku má svá pravidla a neměli byste se spoléhat na to, že při jakékoli příležitosti vystačíte s riflemi a tričkem. Nabízíme vám inspiraci, jak se na důležité rande obléci.

Romantická večeře

Jde sice pravděpodobně o největší klišé na světě, ale vaše první schůzka bude s největší pravděpodobností večeře. Na druhou stranu tak můžete snadno určit její styl a zvolit si takový, který vám vyhovuje. Pokud jste na sobě měli oblek naposledy v tanečních, není nejlepší nápad zvát ji do elegantní restaurace, kde obsluhují číšníci ve fracích a hraje živá hudba. A jen skutečný exot by se mohl domnívat, že uděláte dojem v podniku, kde se jídelní lístek sestává jen z hotovek. Zvolte restauraci přiměřeného stylu a tomu přizpůsobte i své oblečení.

Protentokrát nechte doma své oblíbené tričko, které jste si koupili na rockovém koncertu a ukažte jí, i svým oblečením, že je pro vás rande s ní důležité. Místo neformálního trička raději sáhněte po košili. Letos jsou v kurzu tmavší odstíny, jako je tmavě šedá, antracitová, tmavě modrá a podobně. Košile nemusí být nutně jednobarevná a pokud dáváte přednost vzorku, klidně si jej můžete dovolit. Kvalitní (a samozřejmě vyžehlenou!) košili potom můžete bez obav doplnit džínami. Speciální pozornost věnujte botám. I kdybyste měli košili od Prady a džíny značky CK, všechno dokonale vynulují špinavé a sešlapané boty. Je to zkrátka tak; ženy věnují botám extrémní pozornost. Jednak je to proto, že samy se v botách vyžívají, a jednak rozpačitý a nervózní člověk logicky těká pohledem do země a vašeho příšerného obutí si zcela jistě všimne.

Schůzka v divadle

Jestliže jste zapojili trochu víc invence, možná vyměníte obligátní večeři za divadlo. Pokud se nechystáte do Národního, nemusíte mít nutně oblek, ale dobře zvažte styl představení i okázalost divadla. Do malého divadla na komedii vystačíte i s džínami a košilí, ale pokud nechcete být za burana, sáhněte v každém případě po tmavých riflích a košili doplňte sportovním sakem. Kromě představení ve skutečně velkých divadlech v tomto outfitu vystačíte téměř všude. Samozřejmostí jsou vyčištěné tmavé boty (nikoli tenisky) a tmavé ponožky. O absolutním tabu bílých ponožek už snad nikdo nepochybuje, ale nepřípustné jsou i šedé nebo barevné ponožky. Jedinou variantou je černá.

Večer v klubu

Pokud se vám váš vysněný objekt podaří nalákat na první schůzku do klubu, můžete nechat promluvit svou módní kreativitu. Povolené jsou jakékoli módní trendy, ale jestliže patříte mezi módní znalce a nebojíte se experimentů, dejte pozor, abyste svou partnerku nevyplašili hned v první minutě. Kombinace okovaných bot, neonových riflí a síťovaného tílka sice možná dokonale zapadá do současného comebacku osmdesátých let, ale pro nepřipraveného diváka může být poměrně náročná. Rozhodně nic nezkazíte nápaditým tričkem se zajímavým designem, jen pozor na rádoby vtipné nápisy či nažehlené fotky z vaší dovolené.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Oblečení, které překáží mužům v kariéře
Jak si vybrat pánský oblek
Módní prohřešky, které vám ženy neodpustí