Menu
Úvod  ›   › 

Řeč těla: Chyby, kterých se dopouštíte na prvním rande

Překřížené ruce, příliš náruživé přikyvování, zbrklé pohyby, nebo poklepávání v průběhu objetí. I když se to nezná, přesně tyhle drobnosti rozhodují mimo jiné o tom, jestli si s vámi dá ještě jedno rande.

Vaše nohy směřují směrem od ní

Může vám to připadat jako nepodstatný detail, ale lidé mají tendenci podvědomě vyhodnocovat, jakou pozici těla směrem k nim jejich partner zaujímá. K tomu, co nás přitahuje, se spíše přikláníme a naopak oddalujeme se od toho, o co nemáme zájem. Pokud si sednete tak, že budou vaše nohy směřovat směrem od vaší partnerky, podvědomě si to vyhodnotí tak, že o ní nemáte zájem.

Poklepáváte jí v průběhu objímání

Objetí představuje obvykle závěr schůzky a vy máte úžasnou možnost se jí v jeho průběhu dotknout. Všechno ale dokonale zkazíte, pokud ji budete v průběhu objetí poklepávat po ramenou nebo zádech. Možná se tak jen snažíte odlehčit celou situaci, nebo za vás jedná vaše nervozita, ale tím vašemu jednání dáte úplně jiný charakter a vaše partnerka si to logicky vyloží tak, že jste spíše kamarádi a o intimní vztah nemáte zájem.

Příliš rychlé pohyby

Pokud jste si to ještě neuvědomili, potom byste měli vědět, že vaše tělo dokonale odráží váš vnitřní emocionální svět. Pokud jste na první schůzce nervózní, odrazí se to nutně i na řeči vašeho těla. Nejčastěji jde potom o zbrklé pohyby, když jíte nebo mluvíte. Právě ty na vás prozradí, že jste nervózní a sami sebou nejistí. Snažte se, abyste udělali především klidný a přiměřeně sebevědomý dojem.

Příliš přikyvujete

Je v pořádku, pokud na její projev reagujete přikyvováním, protože tak dáváte najevo svůj zájem, ale nic se nesmí přehánět. Pokud pouze jen soustavně kýváte, budete za půl hodiny připomínat sošku Budhy a nikoli svéprávného muže. S přikyvováním proto šetřete.

Nedokážete se sladit

Zrcadlení vaší partnerky je základem k tomu, abyste se naladili na stejnou vlnovou délku. Toto pravidlo platí i pro tempo řeči. Pokud vaše partnerka například mluví pomalu a váš projev připomíná spíš kulomet, budete pociťovat nepříjemný nesoulad a konverzace nebude plynout. Snažte se přizpůsobit tempu řeči partnerky a budete vzbuzovat příjemnější dojem.

Překřížené ruce

Možná, že máte překřížené ruce jen tak mimoděk, protože si pak připadáte pohodlněji a vůbec nepřemýšlíte nad tím, jak tím působíte na své okolí. Překřížené ruce při konverzaci jsou jednou z nejčastějších chyb, kterých se můžete v řeči těla dopustit a při rande jde o prohřešek skutečně závažný. Bezděčně tak signalizujete, že své společnici nevěříte a zachováváte si od ní odstup.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 konverzačních témat na rande
10 tipů na rande pro unavené rodiče
Jak udělat dojem na první schůzce
9 nápadů na netradiční rande