Menu
Úvod  ›   › 

4 chyby na prvním rande

Chystáte se na své první rande s človíčkem, na kterém vám velmi záleží, a máte hlavu plnou obav, jak to dopadne? Pak zbytečné starosti. Spíš než abyste si v hlavě promítali scénáře, co vše musíte, přečtěte si jen to, co byste naopak neměli a buďte co nejvíce přirození. Přirozenost a upřímnost jsou nejvíce ceněné a obdivované vlastnosti. Buďte prostě sami sebou a vystříhejte se některých chyb.

Časté chyby:

1# Před schůzkou nepijte alkohol

Věříme, že nervozita umí pořádně potrápit a občas to zpraví jedna sklenička na kuráž. Není to však příliš dobrý nápad, protože alkohol uvolňuje zábrany a snáze tak plácnete něco, co se nehodí. Pokud to navíc druhý pozná, neudělá si o vás nejlepší obrázek. Skleničku si můžete dát pak společně.

První rande

2# Nechoďte na rande pozdě

Toto mají v oblibě převážně dámy. Přijít na schůzku o něco později s tím, aby si dotyčný nemyslel, že je na schůzku celá žhavá. A pak, ať si počká - kdo si počká, ten se dočká. To je zásadní chyba, která vede pouze k tomu, že si člověk pomyslí něco o spolehlivosti a dochvilnosti. Pokud budete vědět, že schůzku nestihnete, stačí zvednout telefon a omluvit se, že jste uvízli třeba v dopravní zácpě, ale na schůzku míříte.

3# Neskákejte do řeči

Při rozhovoru nikdy druhého nepřerušujte a neskákejte mu do řeči. Oba byste měli mít stejné možnosti pro vyjádření. Chvíli hovoří jeden, chvíli druhý. Rozhovor by měl být vyvážený.

4# Témata

Jako zcela nevhodná témata se jeví politika (ta už nadělala i ve světě hodně paseky), stejně tak náboženství. Pokud na toto téma z nějakého důvodu dojde, buďte opatrní a nezujímejte kritické či urážlivé postoje. Rovněž se nehodí hovořit o osobních problémech. Ať už ze sféry pracovní, rodinné či jiné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Randění a flirtování