Menu
Úvod  ›   › 

Online randění: Co ne/dělat

Nespěchejte s přidáním do "přátel", vyčistěte si svůj profil, vymažte vzpomínky na minulé vztahy a opusťte virtuální prostor. Seznamte se s pravidly, která jsou pro online rande nutná.

Díky nesčetným sociálním sítím a seznamkám na internetu byly Amorovy šípy nahrazeny kliknutím myši. Právě seznamování a randění online má však četná úskalí, kterým byste při klasickém seznamování nemuseli čelit. Jaká jsou pravidla, která vám pomohou nezbláznit se z toho?

Nebuďte přáteli

Dokud se nepřehoupnete přes zlomové období několika schůzek, nedávejte si svého nápadníka do "přátel" a nechtějte to ani po něm. Jenom tak se vyhnete tomu, že se budete trápit nad jeho fotkami ze sobotní akce, kterou strávil v náručí jiné ženy. Nezapomeňte na to, že ještě neznáte jeho kamarády, známé a tudíž ani vazby, které mezi sebou mají. Ona přítulná žena může být jeho nejlepší kamarádka, se kterou se zná už od pěti let a která je šťastnou matkou tří dětí. Virtuální žárlivost však není dobrým základem žádného vztahu a může jej rozložit ještě dřív, než se vůbec začne rozvíjet. Myslete na to a zachovávejte uctivý odstup.

Vyčistěte si svůj profil na Facebooku

Předtím, než povolíte svému objevu vstup do vašeho soukromého virtuálního prostoru, udělejte jeho bleskový úklid. Vymažte vše, co by mohlo vašeho potenciálního partnera urazit, zranit, nebo znechutit. Zejména pak, pokud jste se o něm (nebo svých bývalých) rozepisovala na své zdi a nechala široké okolí, aby to komentovalo.

Sejděte se v reálném světě

Tohle je krok, který mnoho lidí kvůli svým obavám vůbec neudělá. Virtuální prostor je zcela anonymní a proto bezpečný a snadno ovladatelný. Otázkou však je, zda bude chemie fungovat i při vašem reálném setkání. A to byste měli co nejdříve ověřit, abyste se mohli společně posunout dál.

Neměňte si status

Sešli jste se na půlhodinové "kafe" a vy už letíte domů, abyste si mohla změnit svůj facebookový profil na "zadaná"? Je nám líto, ale to skutečně nevypovídá o tom, že byste byla nad věcí a nechala událostem volný průběh. Se změnou statusu nespěchejte a klidně počkejte, až to první udělá váš objev.

Smažte si profil na seznamce

Možná vám to připadá jako samozřejmost, ale řada lidí právě toto pravidlo opomíjí. Pokud jste začali s někým randit, je slušnost smazat si svůj profil na online seznamkách. Opomenutím tohoto pravidla dáváte svému novému příteli najevo, že je pro vás vlastně jen dočasnou záležitostí a že v seznamkových vodách pátráte dál.

Vymažte minulé vztahy

Je samozřejmé, že váš nový objev zřejmě nepředpokládá, že jste ještě neposkvrněnou pannou. Na druhou stranu mu nebude asi příliš příjemné, pokud bude na každém virtuálním kroku narážet na připomínky vašeho ex. Snažte se být korektní a taktní a vymazat si z profilu alespoň ty nejokatější fotky, kde se spolu se svým bývalým zamilovaně tisknete.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
15 signálů, že jste závislí na Facebooku
Facebook může za dvacet procent rozvodů
5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy
Test: Hrozí vám závislost na Facebooku?